Internet

Internauci łatwiej znajdują pracę

przeczytasz w 1 min.

I nie chodzi w tym wypadku o umiejętne przeszukiwanie portali z odpowiednimi ogłoszeniami. W każdym razie - nie tylko.

Z raportu Diagnoza Społeczna 2009 opracowanego przez rynekpracy.pl wynika, że internauci znacznie lepiej przystosowują się do realiów panujących w systemie poszukiwań nowej pracy. W gronie internautów odsetek bezrobotnych wynosi 4,8 proc. i jest o 2,4 pkt proc. niższy niż w przypadku osób nie korzystających z internetu.

W grupie osób będących bezrobotnymi w 2007 roku, aż dwa razy częściej użytkownicy sieci znajdowali sobie pracę. Internauci mają również trzy razy większe szanse na awans i trzy razy większe szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy. Również trzy razy częściej decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Podobnie sprawa wygląda w kwestii rozwoju kwalifikacji zawodowych - 3,5 proc. w przypadku bezrobotnych, a u internautów wskaźnik ten wyniósł 24 proc.. Ciekawe tylko czy to internet tak rozwija ludzi, czy też rozwinięci ludzie zasiadają do internetu.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kory2
  0
  Większość mojej wiedzy o wszystkim jest albo z internetu lub z telewizji. Np. Discovery itp. Szkołę się skończyło. Ale większość wiem z internetu. Nawet matematyki i całej wiedzy komputerowej uczę się na komputerze sam. Jak i grafiki
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Do szkoły się chodziło bo się musiało, a teraz pewnie nie jeden wrócił by do czasów liceum, czy studiów ;)
   • avatar
    Kisielek
    0
    To mi znajdź pracę mądralo w tym popieprzonym kraju który nic nie robi dla zwykłych obywateli.