Telewizory

Internet Rzeczy i telewizor przyszłości

przeczytasz w 1 min.

Rozwój Internetu Rzeczy, według firmy Samsung, przynieść ma telewizję nowej generacji.

Samsung IoT TV kontrola

Internet Rzeczy może mieć poważny wpływ na wiele aspektów w naszym życiu. Jego działanie może odmienić sposób, w jaki zarządzamy domem, podróżujemy czy komunikujemy się z własnymi urządzeniami. Według firmy Samsung technologia ta będzie też jednym z czynników definiujących przyszłość telewizorów.

Rozwój Internetu Rzeczy przynieść ma telewizor nowej generacji. Zaraz po przebudzeniu użytkownika odbiornik przyszłości wyświetli na swoim ekranie poranne wiadomości, prognozę pogody, dane na temat ruchu drogowego, a także plan dnia. Za pomocą kierowanych do telewizora komend podniesiemy również rolety, a nawet włączymy oczyszczanie powietrza lub klimatyzację.

Wracamy z pracy, otwieramy drzwi, a telewizor (wraz z systemem audio) automatycznie się uruchomi i zaserwuje nam ulubiony kanał lub preferowaną muzykę. W zautomatyzowanym domu automatycznie wyregulowane zostaną także temperatura i oświetlenie.

Samsung IoT TV powrót

Podczas prezentacji firma Samsung stwierdziła, że telewizor, który już teraz jest sercem domowej rozrywki, może też stać się centrum rodzinnej komunikacji. Dajmy na to, że padnie hasło: „obiad gotowy”, a wszystkie urządzenia dają znać domownikom, że najwyższy czas udać się do jadalni i zasiąść przy stole.

Samsung IoT TV komunikacja

Dzięki Internetowi Rzeczy telewizor będzie mógł także zadbać o dobre samopoczucie użytkowników, poprzez dostosowanie warunków panujących w pokoju. Kiedy, na przykład, będziemy chcieli obejrzeć film, światła zostaną przyciemnione, a ustawienia audio zostaną zmienione na tryb filmowy.

Gdy już nadejdzie pora snu i powiemy naszemu telewizorowi „dobranoc”, wszystkie światła zostaną wyłączone, rolety opuszczone, a klimatyzacja przełączona w tryb zapewniający komfortową temperaturę na noc.

Samsung IoT TV sen

Telewizor przyszłości ma być zatem pełnoprawnym centrum dowodzenia, jak również swego rodzaju „cyfrowym domownikiem”. Podoba wam się ta wizja czy może raczej was przeraża?

Źródło: Samsung, inf. własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  6
  Internet rzeczy w przyszłości wyobrażam sobie tak, jak dzisiaj wyglądają komputery pokładowe w nowych samochodach. W teorii wszystko super pięknie, a w praktyce lipa, bo ja np. Wole zewnętrzną nawigacje z Automapa. Fabryczny system audio gra dla mnie słabiutko, więc wole swoją instalacje zrobić. Sterowanie klimatyzacja jest o wiele lepsze jak jest wyprowadzone na fizyczne przyciski, a nie zintegrowane z głównym ekranem. Telefony trzymają krótko baterie, więc bluetooth w telefonie wyłączony, wchodząc do samochodu trzeba z kieszeni wyciągnąć telefon, żeby włączyć bluetooth i połączyć się z samochodem, więc w praktyce jak ktoś nie gada bez przerwy, w ogóle z tego nie korzysta i nie odbiera telefonu podczas jazdy. Chcielibyśmy doinstalować Yanosika, żeby ostrzegał przed kontrolami itd., nie da się. Jeszcze sporo by można znaleźć mankamentów takich gotowych systemów integrujących wiele rzeczy. W domu wydaje mi się, że będzie podobny temat. Co do wszystkiego, będzie do niczego.
  • avatar
   adi777
   5
   Fajnie,fajnie tylko po co?

   • avatar
    mpsk2
    4
    Czy tylko mi się wydaje, że ten internet rzeczy w 99% to sprzedanie człowiekowi czegoś, czego kompletnie nie potrzebuje?
    • avatar
     MaxDamageDA
     4
     U mnie domem zarządzam znacznie prościej:

     'Kochanie - obierz ziemniaki. '

     System jest wydajny, sterowany zarówno za pomocą mowy, touchpada jak i myszki... w niedziele tak jak net nieco zamula, ale można to znieść. Czasami wymaga też doinstalowania dość kosztownych sterowników. Mimo wszystko polecam!

     • avatar
      Author
      3
      Telewizor to przeżytek domena staruszków i źródło utrzymania starych esbeków na których się wszyscy składamy w formie przymusowej daniny.

      Telewizja kłamie a u nas w kraju gdzie jest monopol bo mamy socjalizm telewizja kłamie zawodowo o czym wielokrotnie sie przekonałem na własne oczy kiedy równocześnie oglądałem zdarzenie i stałem obok wozu transmisyjnego słysząc jakie kłamstwa wysyłają w eter zupełnie cos innego niz się wydarzyło.

      A więc jeśli ktoś jest miernotą umysłową siedzi oraz czuje sie młodym wykształconym z dużego miasta to owszem telewizor jest dla niego wręcz przeznaczony przez władzę :)

      • avatar
       NuMeRoUnO
       2
       Mnie zawsze jarała pełna automatyzacja i jestem za chętnie coś takiego sobie kupię, powoli zmierzamy w kierunku filmów przyszłości. Pytanie czy protokoły zabezpieczeń będą na odpowiednim poziomie bo może być zonk ...
       • avatar
        figer
        2
        Permanentna inwigilacja...
        • avatar
         Skaza
         0

         Jasne, telewizor będzie napierdzielał, od samego poranka, bzdetami serwowanymi przez TVP, Polsat lub inną "popularną" stację telewizyjną. Chyba podziękuję...

         Tymczasem zastanawia mnie, czy pewnego dnia nasze inteligentne meble zaczną zarządzać nami.

         • avatar
          kropak
          0
          A później to już tylko skynet i bunt maszyn.