Systemy operacyjne

iOS 9 udostępniony - na jakie zmiany zdecydował się producent?

przeczytasz w 1 min.

Szybki przegląd najważniejszych nowości.

iOS 9

Plany Apple zakładały na wczoraj rozpoczęcie procesu wdrażania do urządzeń z logo nadgryzionego jabłka najnowszej aktualizacji. Udało się tych obietnic dotrzymać i tym samym pierwsi użytkownicy cieszą się już z iOS 9, a kolejni szybko będą do tego grona dołączać. Na co można liczyć?

Producent jak zawsze zapewnia o wielu zmianach, z których kilka wydaje się naprawdę istotnych. Nowa wersja systemu podnieść ma ogólną wydajność urządzeń, a także wydłużyć czas ich pracy. Zarówno aplikacje jak i najważniejsze technologie zostały podobno jeszcze bardziej rozwinięcie i dzięki większej efektywności ograniczać mają pobór energii. Efekt? Około godziny dłuższy czas pracy.

Rozbudowana i usprawniona została również Siri. Działać ma teraz nie tylko szybciej, ale jednocześnie prezentować bardziej trafne wyniki wyszukiwania. Najważniejsze aplikacje wzbogacone zostały on nowe możliwości, co tyczy się zwłaszcza Map, Notatek i Maila. Wśród nowych aplikacji najwięcej uwagi przyciąga natomiast News, odpowiadająca za prezentowanie najważniejszych informacji na interesujące użytkownika tematy.

iOS 9 smartfony

Na iPadach można będzie cieszyć się z wielozadaniowości - uruchomić i równocześnie używać dwóch aplikacji. Poza tym zaimplementowano nowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa i Apple Pay. Jako ciekawostkę, chociaż z pewnością taką, która szybko zwróci uwagę, podać należy natomiast nową czcionkę - San Francisco znaną już z Apple Watch.

iOS 9 preinstalowany został na najnowszych urządzeniach z logo Apple, które zaprezentowane zostały na ostatniej konferencji. Jeśli chodzi natomiast o kwestię aktualizacji, to na iOS 9 liczyć mogą właściciele następujących urządzeń:

 • smartfonów: iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6 Plus
 • tabletów: iPad 2, iPad trzeciej i czwartej generacji, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3
 • iPoda touch piątej generacji

Źródło: apple

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek2k
  12
  A ja powiem że aktualizacja jest świetnie zoptymalizowana pod kątem iPhona 4s - telefon zyskał nowe życie. Rewelacyjnie działa, znacznie płynniej niż na ioS 7 i 8. Naprawdę świetna robota! Wielki pozytyw dla Apple za to.
  • avatar
   Dudi4Fr
   2
   Apple powoli dogania konkrecje i to tym lepiej dla nas.

   I teraz poczekam miesiąc i porównam fragmentacje iOS z Android'em gdzie 5.1.1 jest dostępny od kwietnia.
   • avatar
    rasiaknorris1
    1
    Ale na samym początku już ma jeden błąd co któreś urządzenie przy aktywacji nie może wprowadzić kodu blokady. W miejscach znaków do wyboru jest zero reakcji. Jakby dotyk nie działał. Dziś sprawdziłem to na 10 telefonach i 4 to miały.
    • avatar
     Wasek
     1
     U mnie na iPhone 5 różnicy w wydajności nie zauważyłem jeżeli chodzi o przeglądanie czegoś bo i tak było płynnie. Zauważyłem za to, że zamykanie aplikacji bardziej wymagających jak gry i wszystkich innych jest błyskawiczne.
     • avatar
      QraJr
      -4
      "Na iPadach można będzie cieszyć się z wielozadaniowości - uruchomić i równocześnie używać dwóch aplikacji"

      Apple wynalazło (ukradło) od Samsunga wielozadaniowść. Czekam na pierwsze pozwy....

      • avatar
       Nullmaruzero
       -5
       A wodoodporność ten update dodaje? :D
       • avatar
        Dudzio993
        0
        Na mojej 5s jakoś nie widzę wzrostu wydajności. Dodam, że mamy okrojoną wersję (PL) bo w niektórych państwach aktualizacja wprowadziła kilka dodatkowych rzeczy.
        • avatar
         rasiaknorris1
         0
         Ale na samym początku już ma jeden błąd co któreś urządzenie przy aktywacji nie może wprowadzić kodu blokady. W miejscach znaków do wyboru jest zero reakcji. Jakby dotyk nie działał. Dziś sprawdziłem to na 10 telefonach i 4 to miały.


         Jest edycja na bmk!
         • avatar
          sajgoniasty
          0
          Dla userów iPoda touch 5th gen osobiście polecam aktualizację :) Bez strachu, śmiga jak trzeba :)
          • avatar
           welll1
           0
           Na 6 plus również aktualizacja przebiegła pomyślnie.
           Siri sprawuje się znacznie lepiej bardzo duży plus za to.
           Włączyłem ten tryb oszczędzania i nie widzę tych okrojonych efektów graficznych, za to czekam o ile dłużej wytrzyma średnio telefon.