Mobile

Samsung zajmie się produkcją ekranów do iPada mini?

przeczytasz w 1 min.

Co więcej, odpowiednie decyzje zostały już podobno podjęte i wkrótce oczekiwać można oficjalnego oświadczenia.

iPad mini ekran Samsung

Apple i Samsung to dwaj najwięksi gracze na rynku mobilnym, w związku z czym rywalizacja pomiędzy nimi wydaje się czymś naturalnym. Pomimo tego obydwaj giganci decydują się czasem na podjęcie współpracy i wygląda na to, że wkrótce może ona zawiązać się ponownie.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Samsung wyprodukował procesor Apple A7 napędzający smartfona iPhone 5S. Być może wkrótce koreański gigant zajmie się pracami nad jednym z elementów innego ważnego urządzenia Apple. Tym razem chodzić miałoby o nowego iPada mini.

Tablet wyposażony został w 7,9" ekran Retina. Jego produkcją nie zajmuje się jednak samo Apple, a Sharp oraz LG Display. Problem w tym, że obydwie firmy nie są podobno w stanie zapewnić wystarczająco efektywnej produkcji i gigant z Cupertino zmuszony zostanie najprawdopodobniej do nawiązania współpracy z kimś jeszcze.

Japońskie źródła, na które powołuje się dobrze poinformowany zawsze serwis sammobile, donoszą, że ratunkiem miałby być właśnie Samsung. Co więcej, odpowiednie decyzje zostały już podobno podjęte i wkrótce oczekiwać można oficjalnego oświadczenia.

Apple nie może pozwolić sobie na opóźnienia dostaw tabletu do sklepów, a więc informacje te brzmią bardzo wiarygodnie. Tym bardziej, że współpraca z Samsungiem układała się ostatnio pomyślnie.

Źródło: sammobile, tabletpcexpert

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  simon96
  17
  Taki apple, że aż samsung.
  • avatar
   jkbrenna
   -2
   Bardziej bym sie cieszyl, gdyby kupil 49 % AMD-u i zaczal prdukcje APU, moze to zrobi, gdy Intel ze swoimi nowymi Atomami zacznie im wode do ich pieca dolewac...