Smartfony

iPhone 16 Pro Max z nowym typem baterii. Ma przynajmniej dwie zalety

przeczytasz w 2 min.

Ceniony analityk dostarcza nowych szczegółów na temat nadchodzącej serii iPhone 16 Pro Max. Tym razem padło na baterie.

Ming-Chi Kuo, który od lat dostarcza zakulisowane informacje na temat produktów Apple'a, wziął na tapet iPhone'a 16 Pro Max. Przeprowadzona przez niego analiza łańcucha dostaw miała wykazać, że największy z tegorocznych smartfonów Apple'a zostanie uzbrojony w akumulator o wyższym współczynniku Wh/kg. Innymi słowy - bateria ma się cechować wyższą gęstością energetyczną. 

Czy to oznacza, że iPhone 16 Pro Max będzie miał pojemniejszą baterię? Niekoniecznie

Akumulator o wyższej gęstości można wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszy - zapewnić większą pojemność przy zachowaniu takiego samego rozmiaru baterii. Drugi - zapewnić taką samą pojemność przy zmniejszeniu rozmiarów akumulatora, co może pozwolić na odchudzenie smartfonu lub zastosowanie dodatkowych komponentów. Alternatywnie można połączyć obie te zalety i wpakować do iPhone'a 16 Pro Max baterię, która jest trochę mniejsza, a jednocześnie trochę pojemniejsza. 

Wyższa gęstość energetyczna przekłada się także na osiąganie wyższych temperatur. To samo w sobie jest oczywiście problemem, ale aby zniwelować ten efekt Apple ma zastosować w iPhonie 16 Pro Max obudowę baterii ze stali nierdzewnej zamiast aluminium. Kuo spekuluje, że zastosowanie twardszego materiału nie tylko usprawni odprowadzanie ciepła, ale i zabezpieczy akumulator przed uszkodzeniami oraz potencjalnie ułatwi proces jego wymiany. 

iPhone 16iPhone 16 Pro Max, 16 Pro, 16 i 16 Plus - atrapy (Sonny Dickson / X)

Na razie bateria nowego typu ma trafić tylko do jednego z czterech wariantów iPhone'a 16. Analityk twierdzi jednak, że jeśli masowa produkcja przebiegnie pomyślnie, a sam akumulator zda egzamin, w przyszłym roku nowa technologia zostanie wdrożona w całej serii iPhone 17. 

Oczekuje się, że linia iPhone 16 zostanie zaprezentowana we wrześniu. 

Źródło: Ming-Chi Kuo / Medium

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    AdamTwardy23
    1
    Może warto wrócić do wymiennych baterii.... ?