Smartfony

iPhone 8 ma rejestrować wideo 4K 60 fps z obydwu kamer

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że iPhone 8 to nie tylko ekran OLED o smukłych ramkach, ale i rozbudowane możliwości kamer.

Temat iPhone'a 8 wywoływany jest coraz częściej. Przecieki dziwnym trafem omijały jednak kwestię foto-wideo, ale właśnie się to zmieniło.

Pojawiły się bowiem informacje sugerujące, iż Apple odda użytkownikom smartfona możliwość rejestrowania wideo w jakości 4K. W kontekście głównej kamery (zapewne podwójnej) nie jest to żadnym zaskoczeniem, mowa przecież o konstrukcji z najwyższej półki. To samo oferować ma jednak także przednia kamera. W obydwu przypadkach mowa o 60 klatkach na sekundę.

Zapewne pojawią się pytania, skąd takie rewelacje? Stosowne wzmianki znalazły się w kodzie oprogramowania HomePod. Okazuje się ono zatem źródłem kolejnych informacji na temat nadchodzącego smartfona. Wcześniej doszukano się tam schematów potwierdzających jego wygląd.

iPhone 8 kamery

Nie jest tajemnicą, że producenci smartfonów dość mocno akcentują ostatnio możliwości stosowanych przez siebie kamer. Tu będzie zapewne podobnie, chociaż iPhone 8 wyróżniać ma się przede wszystkim ekranem OLED o smukłych ramkach (przynajmniej na tle swoich poprzedników).

Masowa produkcja iPhone'a 8 już trwa. Data premiery pozostaje jednak tajemnicą.

Źródło: phonearena, Business Insider

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hezen
  3
  Nadal ogromne ramki... trzeba nadrobić czymś innym żeby rezerwat się nie oburzył :D
 • avatar
  kowalski007
  3
  Kolejna informacja, że iphone ma zrobić coś "niesamowitego", a prawdopodobnie tego nawet nie zobaczymy w 9. Przy każdej premierze to samo, fanboje nie mogą się opanować i wymyślają jakieś bzdurne fake newsy. Ileż można tego słuchać?! Niech spekulują czy będzie większa rozdzielczość, bo apple już dawno nie jest guru.
 • avatar
  hex3n
  1
  Oficjalnej informacji niema. Fon prawdopodobnie zostanie pokazana we Wrześniu w 10 rocznicę pojawienia się pierwszego IPhone.
 • avatar
  raffal81
  1
  To by było coś, bo mimo wszystko posiadając TV 4K nagrywam filmy w 1080p60fps, jednak w dynamicznych scenach te 60fps to dużo daje, mimo że widać trochę gorszą jakość.
 • avatar
  kokosnh
  1
  Ty, a gdzie czytnik linii papilarnych, czyżby im się udało ?
 • avatar
  Vassago
  0
  Ze wszystkich tych przecieków tylko JEDEN jest prawdziwy, że iPhone 8 będzie cholernie drogi ;P
 • avatar
  SadSam
  -2
  Dlaczego wy sie tak podniecacie tymi ekranami OLED, OLED OLED OLED OLED, Samsung klepie AMOLED - y juz od lat. Jeszcze w starym telefonie z 2007 roku U600 mialem ekran AMOLED-owy

  "ale iPhone 8 bedzie mial ekran OLED !!!! OOOLLEDDD !!!!"

  Super :D
 • avatar
  Dudi4Fr
  0
  Przydało by się w koncu [email protected] Dość irytujące jest ciągle przełączanie z [email protected] na [email protected] w zależności od tego co chcemy nagrywać. Ten notoryczny dylemat: jakość obrazu czy płynność...

  Tylko że przy [email protected] lepiej żeby wersja podstawowa (tego ip8 czy obojętnie jakiej konkrecji) miała 128GB+ pamieć w wersji podstawówek i to bardzo szybkiej. Gdyby jeszcze była przy tym "prawdziwa" stabilizacja!
 • avatar
  Gatts-25
  0
  AJFON to złom dla lewactwa ,który próbuje być jeszcze marką premium i tylko CPU ratuje go od przepaść gdyż jak wiemy jest na prawdę szybki.
  Nowa ósemka pięknie się prezentuje ale gdyby na tym można była postawić androida to co innego a tak tylko dla wiernej rzeszy fanów pozostanie lub będzie dobrze sprzedawał się tam skąd pochodzi ta firma gdyż mają tam silne poczucie finansowania swoich produktów a z takim podejściem w końcu zobaczymy APPLE w drugiej 5 tce rankingu gdyż na chwilę obecną nic nie robią w kierunku rozwoju.