Smartfony

iPhone 8 może nie posiadać czytnika linii papilarnych

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

iPhone 8 zaoferować ma ekran OLED o niemal niewidocznych ramkach. Powoduje to komplikacje związane z czytnikiem linii papilarnych.

Premiera nowych smartfonów (dwóch, być może trzech) z logo Apple zbliża się coraz większymi krokami, ale w tym roku mamy wyjątkowo wiele niewiadomych. Pojawiają się duże nadzieje, iż z okazji 10 urodzin marki iPhone producent pokusi się o nietypowe rozwiązania. Najnowsze doniesienia coś podobnego sugerują, ale raczej nie takie są oczekiwania.

Najciekawszy powinien być iPhone 8 z ekranem OLED. Wykorzystanie tej technologii pozwolić ma na wykorzystanie ekranu o zredukowanych do minimum ramkach i tym samym znaczącą korektę dotychczasowej stylistyki. To jednak wciąż mało, pojawiło się już kilka tego typu smartfonów. Apple miało zaoferować dodatkowo czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Miało, ponieważ szanse na realizacje tego scenariusza maleją.

Podobnie jak w przypadku Galaxy S8 plany były, ale braknie czasu na dopracowanie koncepcji. Tak przynajmniej sugerują dobrze zorientowani zazwyczaj analitycy z KGI. Jednocześnie pojawiają się informacje, iż czytnik linii papilarnych nie wyląduje na tylnym panelu, a najzwyczajniej go tutaj zabraknie.

Co w zamian? Oczywiście producent nie może ograniczyć się do odblokowywania urządzenia wzorem czy numerem PIN. Spekuluje się, że zastosowana zostanie technologia skanowania 3D, która odpowiadałaby za rozpoznawanie twarzy użytkownika. Dopracowane rozwiązanie tego typu ma być nie tylko bezpieczniejsze, ale i szybsze od czytnika linii papilarnych.

Pytanie, czy w tym przypadku starczy czasu? Wielu osobom omawiane rozwiązanie może też nie odpowiadać z punktu widzenia ergonomii - palec do czytnika przyłożyć można w dowolnej pozycji, skanowanie twarzy wymagać będzie raczej przytrzymania urządzenia pod określonym kątem do twarzy.

Źródło: theverge, slashgear

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ajfon to prestiż. Nikt nie pyta dlaczego w Ferrari nie ma bagażnika, silnika 1.6 i nie spala 5l. na 100km... no dobra to był sarkazm, a Apple zapomniało, że iPhone to już dawno nic innowacyjnego.
 • avatar
  Po odejściu Steve'a Jobsa, produkty Apple zaczynają tracić sens... Bo o ile za jego czasów, był to produkt jako tako kultowy, tworzony przez swojego rodzaju wizjonera dla ludzi, tak teraz zaczyna przybierać formę zwykłego smartphona... Widać, jak bardzo Apple sobie nie radzi bez Jobsa i ulega "trendom" wyznaczanym przez nowe produkty innych producentów oraz stara się na siłę wprowadzać jakieś innowacyjne rzeczy, które często nie mają sensu byle wszystko wyglądało tak jakby Steve dalej był, żył i prowadził firmę.
 • avatar
  NSA godzi się na taką stratę?
  Pewnie w zamian za inny, zdolniejszy czujnik czy mechanizm skanowania.
  Najgorsze jest to że takie numery, agencje starają się zasłonić szmacianym patriotyzmem "dla ochrony kraju".

  Azjaci są nie lepsi, z tą różnicą że nieco lepiej się kryją.
 • avatar
  Mogli by dać czytnik linii z tyłu, zintegrowany z jabłkiem które na pleckach telefonu będzie się znajdować :D I moim zdaniem problem rozwiązany do czasu 8s gdzie już czytnik pod ekranem powinien już być dopracowany :D
 • avatar
  Owszem ajfon to nic innowacyjnego ale dalej próbują wciskać że ich telefony są warte 5000zł a co najgorsze miliony się na to nabierają
 • avatar
  Jaki problem? Wiele telefonów ma czytnik z tyłu i jest to wygodne.
 • avatar
  Jak to w zagrodzie Apple.
  Spekulacje, spekulacje i raz jeszcze spekulacje.

  Będzie co będzie, dadzą pod to fikuśną nazwę i sprzeda się jak świeże bułeczki. Zachwytu, ochów i achów nie będą oszczędzać. A zacznie się to już na KEYNOTE gdzie pracownicy w pierwszych rzędach zaczną dyktować kiedyś ślinić się a kiedy słuchać słowa proroka.
  -1
 • avatar
  A karty microSD kiedy będą wspierane? A port USB kiedy będzie wspierany? A wejście słuchawkowe kiedy będzie wspierane?
  -2
 • avatar
  "Pojawiają się duże nadzieje, iż z okazji 10 urodzin marki iPhone producent pokusi się o nietypowe rozwiązania."

  Zewnętrzny czytnik linii papilarnych pod usb?
  -7
 • avatar
  No i co taka tragedia. Nie rozumiem.
  -10
 • avatar
  Ja kupuje iPhony bo są ładniejsze i mniej kilkam palcem POPROSTU "wyrazniejsze" wszystko tam jest. Autentyczna historia jednego ze znajomych :) patrze kupil iP7+ i ja pytam sie i jak? petarda co ? a on ja nie wiem co ludzie widzą w tym iPhonie taki zwyczajny..... mija 2 tygodnie spadl mu, wymieniaja mu ekran i mowi do mnie tak.... Dali mi zatepczy tel. z Andkiem i nie wyobrazam sobie spowrotem miec telefon z Androidem !!! i tak 6 znajomych jak sprobowalo tak juz nie chca nic innego. Jak sie ma kase to sie kupie od tak. Pozdrawiam
 • avatar
  Coś mu się u góry ukruszyło :(
  I te zaokrąglone rogi, jak w lustrze u mojej babci che, che, che zaczynają trącić myszką