Smartfony

Zapowiedź początku końca notcha w iPhone'ach

przeczytasz w 1 min.

Notch, czyli wcięcie przy górnej krawędzi ekranu, to jedna z najbardziej charakterystycznych i wzbudzających skrajne emocje cech iPhone’ów. Niektórzy podchodzą do niego obojętnie, a inni go nienawidzą. Najnowsze doniesienia zapowiadają początek końca notcha.

Premiera iPhone 13 odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu, a w sieci pojawiło się już wiele doniesień na temat kolejnej generacji tych smartfonów.

Co wiemy iPhone’ach 14?

Plotki o iPhone’ach 14 pojawiły się jeszcze przed prezentacją tegorocznych modeli. Nowe smartfony mają być grubsze od tegorocznych modeli. Dzięki temu obiektywy tylnego aparatu będą mniej wystawać ponad obudowę.

Wspominano także o tym, że tylko niektóre modele wyposażone będą w gniazdo Lightning, co oznacza, że jest szansa na zastosowanie USB-C. Warto przypomnieć, że w najbliższej przyszłości Komisja Europejska planuje wymusić na producentach sprzętu elektronicznego korzystanie z jednego standardu złączy i ma to być właśnie USB-C.

iPhone 14 prawdopodbny wygląd

Czy Apple zrezygnuje z notcha?

Kolejną zmianą ma być rezygnacja ze wspomnianego na początku notcha. Doniesienia na ten temat pojawiły się dziś także na łamach koreańskiego serwisu The Elec. Autorzy wpisu twierdzą, że iPhone’y 14 serii Pro będą mieć niewielki otwór w wyświetlaczu, za którym znajdować się będzie obiektyw przedniej kamery.

iPhone 14 prawdopodobny wygląd tył

W związku z tą zmianą, nowe modele Pro i Pro Max będą wyposażone w inne, lepsze wyświetlacze, a dzięki temu możliwe będzie ukrycie pod nimi kamery True Depta, która służy do obsługi technologii rozpoznawania twarzy Face ID.

Co więcej, wspomniano także, że rozmiar wyświetlaczy modeli obu Pro nie ulegnie zmianie. Dwa tańsze smartfony nadal posiadać będą notch, a rozmiary ich ekranu będą takie same jak w przypadku serii Pro. Firma zrezygnować ma z modelu mini.

Źródło: www.macrumors.com/2021/12/08/iphone-14-hole-punch-display/

Grafiki: www.frontpagetech.com/2021/09/08/exclusive-a-closer-first-look-at-iphone-14/

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  9
  Wow po tylu latach iphone zaczyna doganiać Androida, tylko że w tym czasie w Androidach nie będzie już kamerek w wyświetlaczu tylko będą albo pod nim albo wysuwane...
  • avatar
   uraharu
   1
   oni nawet do macbooka wcisneli notcha, więc nic nie zapowiada rychłej zmiany tego trendu u appla
   • avatar
    edvinoxic
    1
    Przednia kamera dla selfie mnie zupelnie niepotrzebna, szkoda ze niema wyboru telefonu bez niej...
    fotografowac sie jak ta malpka z kazdym przechodnim...
    • avatar
     bullseye
     -1
     Mogliby wypuścić coś bez kamery z przodu ale z czytnikiem w ekranie :)
     • avatar
      MokryN
      -2
      Ja się strasznie tymi notchami podniecam, myśleć o nich nie mogę przesłać. Zwisa mi u góry...ekranu. Prawdziwy koszmar. Czy naprawdę nie ma o czym pisać? Jakiś faktynczy przełom technlogiczny? Nie, cały artykuł o notchu. Genialne.
      • avatar
       RAQ73
       0
       Bzura, gdyby notce miał zniknąć z telefonów, to nie dawali by go w MacBookach pro....