Oprogramowanie

iPhone z... Androidem (video!)

przeczytasz w 1 min.

Kiedy ostatnio żartowaliśmy sobie z łatwego zmieniania iPhone'a w iPada nie mieliśmy pojęcia, jak bardzo konfigurowalny jest telefon Apple.

Trzeba tylko trochę zaparcia i talentu. Tych cech z całą pewnością nie można odmówić ekipie Linux on the iPhone, której na płaszczyznę jednego z najpopularniejszych telefonów świata udało się przenieść Android OS. Nie było to prostym zadaniem, bowiem Apple zabezpiecza się dość dobrze (może z wyjątkiem sytuacji, gdy pracownicy gubią prototypy iPhone'a 4G).

Choć system póki co działa dość średnio i momentami sprawia kłopoty, autorzy w wielu momentach wykazali się kreatywnością. Przede wszystkim imponuje opcja wyboru systemu operacyjnego przy uruchamianiu urządzenia. Tym samym iPhone OS i Android mogą funkcjonować równolegle na jednym urządzeniu! To wielki atut.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również symulacja niektórych przycisków funkcyjnych za pomocą dźwięku. Android przystosowany głównie do telefonów marki HTC zawsze miał ich do dyspozycji kilka - w iPhonie jest tylko jeden. Ciekawe czy Apple zareaguje na tego typu poczynania - jakby nie patrzeć amatorów - i zabezpieczy się przed możliwością instalowania innych systemów operacyjnych, co w perspektywie kilkunastu miesięcy jest dość prawdopodobne...

PS. Walczcie o porządny Android Market w Polsce!

Źródło: Linux on the iPhone

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Apple już pewnie bije pianę. ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Używałem obu i wolę system Apple'a... jest wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu. A to, że system zostanie zablokowany to pewne - podejrzewam, że Google też by usunęło możliwość odpalenia WinMobile czy systemu Apple'a na swojej komórce.

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Android + iphone 3g = niewypał. Obecnie 192MB ram to minimum dla androida, żeby jakoś to chodziło, a iphone 2g/3g mają aby 128MB. System może jeszcze jakoś chodzi, ale aplikacje to raczej będzie masakra.
    • avatar
     scoobydoo19911
     0
     ja nie jestem fanem systemu google ale fajnie że jest alternatywa.