Czytniki e-booków

iRiver: e-czytnik Story HD - pogromca Kindle

przeczytasz w 1 min.

iRiver zapowiedział nowy czytnik e-booków, który ma pozbawić dominacji na tym polu dystrybuowany przez Amazon Kindle.

Tak jak na rynku tabletów rządzi iPad, tak na rynku czytników e-booków niepodzielnie króluje Kindle. Jednak może się to już niebawem zmienić, a to za sprawą nowego urządzenia firmy iRiver.

Warto przeczytać:
Prawdziwy e-papier już w przyszłym roku

Story HD to nowy czytnik e-booków, następca modelu Story. iRiver podkreśla, że ich rozwiązanie bije na głowę prawie pod każdym względem wspomnianego Kindle. Po pierwsze otrzymamy 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli - niespotykanej dotąd w rozwiazaniach typu e-papier. Matryca została dostarczona przez LG i ma aż o 64% większą liczbę pikseli niż pozostałe urządzenia na rynku. Prócz dobrego ekranu, w Story HD znalazł się procesor Freescale i.MX508, który pozwala na jeszcze szybsze przewijanie stron niż w Kindle.

 

Urządzenie iRivera wyposażono we wbudowaną pamięć o pojemności 2 GB, czytnik kart SDHC, a ekran ma spisywać się w słońcu równie dobrze co ten w porównywanym Kindle. Story HD ma klawiaturę QWERTY, obsługuje bezprzewodowe połączenia poprzez Wi-Fi. Odczytywane formaty plików to PDF oraz UPUB. Na jednym ładowaniu StoryHD potrafi pracować nawet do trzech tygodni. Poniżej prezentujemy wideo z demonstracją urządzenia.


Czy Story HD pobije urządzenie Amazona? Tego dowiemy się w drugim kwartale tego roku. Cena nowego produktu iRiver nie jest jeszcze znana.
 

Źródło: HotHardware

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Baleryon
  0
  Ta masa guziczków kojarzy się z gadżetem a'la "czasy" pilota Pirxa. Powinni dać mały ekranik dotykowy u dołu, jak konkurencja.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   iRiver wraca do korzeni doskonalosci. Pamietam jak wyznaczali standarty w swiecei MP3.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    wyznaczają... tylko że to ma wyjść za pół roku, to wtedy raptem 3 miechy i nowy Kindle...
    • avatar
     Radiowiec
     0
     Jakby jeszcze nie zapomnieli o poprzednich modelach Story i poprawili babole w ich oprogramowaniu, to byłbym skłonny w doskonałość iRivera uwierzyć. Zobaczymy, jak się Story HD będzie sprawował pod tym względem. "Klawiaturka" na oko jest okropnie mała. Cóż, poczekamy na testy.