Słuchawki

„Najlepsze w swojej klasie” słuchawki z redukcją szumu - Jabra Elite 85h [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Podczas targów CES 2019 firma Jabra postanowiła ustawić siebie w pozycji groźnego rywala dla firm Bose czy Sony. Pokazała słuchawki z adaptacyjną redukcją szumu, bezproblemową obsługą asystentów głosowych i długim czasem pracy między ładowaniami.

Aktualizacja, 8 stycznia 2019: Znamy już polską cenę słuchawek Elite 85h firmy Jabra. Chętni na zakup tego sprzętu, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 1299 złotych. Szczegóły na temat jego możliwości znajdziecie w newsie poniżej...

News, 7 stycznia 2019: Bose, Sony i inni mają problem – zagrozić im zamierza firma Jabra, która podczas targów CES 2019 zaprezentowała „najlepsze w swojej klasie” słuchawki wokółuszne z redukcją szumów – Elite 85h. 

Jabra Elite 85h to wokółuszne słuchawki bezprzewodowe kierowane do tych bardziej wymagających użytkowników, którzy za spełnienie swoich wymagań są w stanie zapłacić 299 euro. Mają cechować się między innymi niezłym brzmieniem (zapewnianym przez 40-milimetrowe przetworniki), długim czasem pracy (nawet do 35 godzin między ładowaniami) oraz bezproblemową współpracą z Asystentem Google i Alexą Amazona. Ich kluczowym atutem ma być jednak coś innego…

Jabra Elite 85h słuchawki

Tym, co pozytywnie wyróżniać ma model Elite 85h na tle konkurentów, jest system izolacji użytkownika od otoczenia. Przede wszystkim słuchawki zostały wyposażone w osiem mikrofonów, które pozwalają na skuteczne działanie aktywnej redukcji szumów (ANC). Co więcej, jest to technologia adaptacyjna, co oznacza, że w zależności od wykrytego środowiska (np. przestrzeń publiczna lub domowe zacisze), automatycznie zmieniają się ustawienia. Jabra SmartSound – tak nazywa się to rozwiązanie.

Jabra Elite 85h wygląd

Producent przekonuje, że wykorzystywany przez niego system (opracowany we współpracy z Audeering – „liderem technologii SI w sektorze audio”) jest najlepszy w swojej klasie (co należy czytać jako: lepszy od tego oferowanego przez wspomniane firmy Bose czy Sony). – „Dzięki automatycznemu dostosowywaniu się do otoczenia słuchawki Elite 85h zapewniają najlepszą jakość połączeń i muzyki”, jak podkreśla. Dodaje, że algorytmy SmartSound wykrywają (i uwzględniają) ponad 6000 charakterystycznych cech dźwięku.

Rynkowy debiut słuchawek jest zaplanowany na kwiecień. Zainteresowani mogą wybierać między trzema wariantami kolorystycznymi (czarny, beżowy i granatowy).

Źródło: CNET, Engadget, Jabra

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  0
  Już z jest znana cena w Stanach. $299 theverge.com/2019/1/6/18146315/jabra-elite-85h-noise-canceling-headphones-usb-c-google-alexa-siri
  • avatar
   kaviter
   0
   Miałem Bose które mi się zepsuły raz na gwarancji i drugi raz zaraz po niej, teraz mam SONY gdzieś z 18 miesięcy (2 wersję), SONY ma lepszą funkcjonalność i lepszy układ redukcji dźwięków otoczenia. Fajnie że pojawia się kolejny produkt, ja bym sobie jedynie życzył lepszej jakości dźwięku w tych słuchawkach nawet kosztem wyższej ceny, bo to dla mnie największa wada i SONY i Bose, jakość dźwięku z tych słuchawek jest na poziomie przewodowych produktów za 300zł. Dla kogoś kto dużo podróżuje szczególnie samolotem takie słuchawki to super sprawa.
   • avatar
    piotr.potulski
    0
    Bose i Sony są w dość absurdalnych cenach, jeżeli pojawi się konkurencja, to tylko się cieszyć. Ciekawe co im daje podstawy, żeby ogłosić się "najlepszymi w klasie".
    • avatar
     kokosnh
     0
     Miałem tylko jedne słuchawki jabra, nigdy więcej...
     • avatar
      piccardo
      0
      Z takich "zabawek" miałem sennheisery i niestety ale podczas prowadzenia rozmów jakość audia spadała to nieakceptowalnego poziomu więc je oddałem bo nie warte były swej ceny w takim wypadku, ciekawe jak jest w przy sony i bose bo jabra kojarzy mi się raczej z kiepskim sprzętem.