Gry na konsole

7 Days to Die - jak przetrwać zombikalipsę?

przeczytasz w 1 min.

Kluczem do przetrwania apokalipsy w 7 Days to Die jest opanowanie do perfekcji rzemiosła. Zwiastun tłumaczy co i jak.

W przyszłym tygodniu na rynku zadebiutuje konsolowe 7 Days to Die – kolejne wyzwanie polegające na przetrwaniu w świecie wypełnionym rządnymi krwi zombiakami. To już było? Może i tak, ale tym razem może być ciekawiej.

W 7 Days to Die o przetrwanie naprawdę trzeba będzie zawalczyć – nie wystarczy wystrzelać całego magazynku w hordy nieumarłych. Rdzeniem rozgrywki jest tutaj system rzemiosła – będziemy gromadzić jedzenie i picie oraz przedmioty, których następnie stworzymy broń, a także budować schronienia.

System rzemiosła ma być tutaj bardzo rozbudowany i wymagać od gracza logicznego myślenia. Nie ugotujemy na przykład surowego mięsa, nie mając kuchenki oraz czystej wody. Zanieczyszczona woda może zaś doprowadzić do choroby. Z tą poradzimy sobie lekarstwami, których to z kolei nie sporządzimy bez odpowiednich składników. I tak dalej, i tak dalej…

Jak tłumaczy Tomasz Gawlikowski z wydawnictwa Techland – „7 Days to Die można określić mianem Minecrafta dla dorosłych. Pozyskiwanie surowców i wznoszenie budynków może kojarzyć się popularną produkcją, ale otoczka brutalnej rzeczywistości sprawia, że całość ma wyjątkowy charakter. To jedna z najbardziej rozbudowanych pod tym względem gier o zombie na rynku”.

Więcej dowiecie się oglądając nowy zwiastun gry:

Gra 7 Days to Die dostępna jest od kilku lat na pecetach. Gracze na Steamie oceniają ją w 80 proc. pozytywnie. Chwalona jest przede wszystkim za klimat, rozbudowaną mechanikę rozgrywki i wciąganie na długie godziny. Na graczy czeka 50 umiejętności, 400 ulepszeń i 1200 elementów budowlanych, tryb dla jednego gracza, split screen oraz co-op dla 4 osób.

Już 1 lipca produkcja wyląduje na konsolach Xbox OnePlayStation 4.

Źródło: Techland

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  -1
  Wizualnie to porażka z zeszłej epoki.
  Resztę ciężko ocenić - w sumie pomysły zaczerpnięte z różnych gier.
  • avatar
   xede0r
   0
   widać po samym filmiku, że gra jest dostępna od paru lat na kompach, nie zwojowała rynku jak widać
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gra tego typu aby miala sens wymaga zamknietych serwerow, stalego filtrowania wszelkiej masci dzieci, cziterow i trolli oraz jawnych zasad RP jak to ma miejsce w niektorych zmodowanych serwerach innych gier.