Internet

Jak to jest z dostępem do sieci w USA

przeczytasz w 2 min.

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych przygotował i ujawnił światu mapę przedstawiającą dostęp mieszkańców tego kraju do internetu.

W obliczu niesamowitego rozwoju mobilnych urządzeń, których domeną jest stały dostęp do sieci, portali społecznościowych i gier online ciężko wyobrazić sobie miejsca, w których internet nie istnieje, zwłaszcza w kraju gdzie swoje siedziby mają najważniejsze instutucje w branży komputerowej. Barrack Obama spotkał się ostatnio z najważniejszymi ludźmi w branży IT, m.in. Markiem Zuckerbergiem i Stevem Jobsem. Celem spotkania była rozmowa na temat rozwoju technologicznego Stanów Zjednoczonych. Niedawno również prezydent USA zapowiadał że chce pokryć siecią aż 98% terenu kraju. Czy to jednak możliwe?

Warto przeczytać:
Jednoczesna dwukierunkowa łączność Wi-Fi

Z pomocą przychodzi nam mapa opracowana przez Departament Handlu, a dokładniej Krajową Administracje Telekomunikacji i Informacji (NTIA). Warto na wstępie zauważyć, że w chwili obecnej dostęp do szerokopasmowego internetu ma 90% obywateli USA. Mapa przygotowana przez NTIA pokazała że zaledwie 60% obszarów wiejskich ma dostęp do internetu, jest to wynik o 10% mniejszy niż w przypadku mieszkań na terenach miejskich. Do tego dochodzi fakt, że 28% mieszkańców Stanów Zjednoczonych w ogóle nie używa internetu.

Na temat wyników wypowiedział się Lawrence Strickling, szef NTIA. Według niego wciąż zbyt mało ludzi ma dostęp do sieci, jednak cieszą go wyniki z ubiegłego roku, w którym sporo obywateli zostało podpiętych do globalnej sieci, mimo dość trudnej sytuacji gospodarczej.

Dwoma najczęstszymi czynnikami, który wpływały na brak podpięcia do sieci było uznanie internetu za zbędny (46%) lub zbyt drogie koszta takiej usługi (25%). Obama liczy na 98% pokrycie USA bezprzewodowym szerokopasmowym internetem. Jednak osiągnięcie tego wyniku może wydać się bardzo trudne, lecz zarazem bardzo korzystne dla rozwoju kraju i szybszego wzrostu gospodarczego, a także stworzenia nowych miejsc pracy. Mapa dostępna jest pod tym linkiem: http://www.broadbandmap.gov/technology.
 

Źródło: HotHardware

Polecamy artykuły:  
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Uzależni ludzi od netu(Praca, rachunki, zabawa), a na koniec odłączą jednym guzikiem -.-
  • avatar
   0
   A cóż to się stało z netem w Nevadzie i Idaho?
   • avatar
    CziKilla
    0
    "Barrack Obama spotkał się ostatnio z najważniejszymi ludźmi w branży IT, m.in. Markiem Zuckerbergiem i Stevem Jobsem"

    no to sa jakies jaja
    • avatar
     jewgienij
     0
     No, bez twarzoksiazki i iTunes amerykanska siec czeka paraliz.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To ktoś u wujka Sama nie ma dostępu do internetu?!      ps. A w Rosji ludzie nie mają dostępu do internetu w ogóle, to internet ma dostęp do nich :)
      • avatar
       Kropeczka
       0
       28% amerykanów nie używa internetu.
       No kurcze gdyby to były dane z Polski jutro wybiórcza napisałaby iż polaczki nie dorośli do nowoczesnych technologii.

       Ameryka to kraj kontrastów z jednej strony miliardowe fortuny z drugiej xx milionów amerykanów (nie znam aktualnych danych) żyje tylko i wyłącznie dzięki pomocy społecznej.
       A w wielu miasteczkach są dwa wyjścia albo idzie się do gangu i zabija za prochy, albo do armii i zabija za dolary.

       Ciekawy kraj, szkoda że jego znajomość dla wielu to tylko komiksowe filmy z H.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Macie zły obrazek radze wejść na stronę i samemu sobie sprawdzić bo ten obrazek w newsie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Troska owego noblisty-niewiadomozaco wynika z tego, że nie wszyscy obywatele mogą zobaczyć swego uśmiechniętego prezydenta w necie. A powinni.
         • avatar
          miedzianek
          0
          Co to za pustawy kwadracik w polnocno-zachodniej czesci USA:)?
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           USA = 3 świat! ;d dziwi mnie brak neta na Florydzie, przecież tam CSI: Miami działa, a tak naprawde neta nawet ni mają ;/