Lodówki

Lód zawsze gotowy - wybieramy lodówkę z automatyczną kostkarką

przeczytasz w 2 min.

Wybór odpowiedniej lodówki do domu nie jest prostą sprawą. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest obecność kostkarki i jej typ.

Lodówka z automatyczną kostkarką. Świetna sprawa!

Lodówka z automatyczną kostkarką to wyższy poziom komfortu. Owszem, tracisz trochę miejsca w środku, ale za to masz pewność, że nie zabraknie ci lodu do drinków i innych napojów. Docenisz to szczególnie latem. Postanowiliśmy się przyjrzeć dostępnym modelom i wybraliśmy dla ciebie kilka. Zanim o nich opowiemy – szybka informacja. Otóż celując w takie rozwiązanie masz do wyboru dwie opcje: 

 • ze zbiornikiem – wtedy ograniczasz wydatki związane z konserwacją i eksploatacją, ale musisz pamiętać o samodzielnym dolewaniu wody, 
 • z podłączeniem do bieżącej wody – musisz co jakiś czas wymieniać filtry, ale za to lodówka sama zadba o to, by nigdy nie zabrakło wody. 

Skoro to już wyjaśniliśmy, to przejdźmy do rzeczy… 

Jaka lodówka z kostkarką automatyczną? Mamy kilka propozycji

Zakup lodówki z automatyczną kostkarką wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli chcesz jak najbardziej zminimalizować koszty, to zerknij na któryś z podstawowych modeli side-by-side w ofertach południowokoreańskich producentów. Wtedy możesz liczyć na to, że zapłacisz około 4000 złotych. Może to być na przykład LG GSL361ICEZ z 400-litrową chłodziarką i 206-litrową zamrażarką. To naprawdę niezły sprzęt z niezawodną i zmniejszającą zużycie energii inwerterową sprężarką liniową, z wydłużającym przydatność produktów i zapobiegającą powstawaniu szronu technologią Total No Frost oraz praktycznym wyposażeniem, pozwalającym na wygodne rozmieszczenie towaru wewnątrz urządzenia. 

LG GSL361ICEZ

Nieco droższą, ale też minimalnie większą alternatywą dla modelu powyżej może być Samsung RS68A8520S9. W chłodziarce masz 409 l, a w zamrażarce – 225 l. Atutami tego sprzętu są też: pełny No Frost, bardzo ciche działanie (na poziomie 36 dB) oraz specjalne komory pozwalające na wydłużenie czasu, w którym produkty są przydatne do spożycia i doskonale się prezentują. Obydwie przedstawione dotąd lodówki mają automatyczną kostkarkę ze zbiornikiem. Jeśli zaś interesuje cię urządzenie ze stałym połączeniem ze źródłem wody, to zerknij na… 

Samsung RS68A8520S9

LG GSJ760WBXV – to lodówka z automatyczną kostkarką wykorzystującą wodę z sieci. Nie jest to jej jedyna zaleta. To sprzęt z wyższej półki, o czym świadczą między innymi takie rozwiązania jak InstaView (czyli możliwość zajrzenia do wnętrza bez otwierania drzwi) czy Door in Door (a więc dodatkowe drzwi w drzwiach, na artykuły pierwszej potrzeby). Oczywiście przy tym wszystkim nie zabrakło podstawowych technologii, na czele z pełnym No Frost, zaawansowaną cyrkulacją powietrza czy utrzymywaniem wilgotności na optymalnym poziomie. 

LG GSJ760WBXV

A gdy nie ogranicza cię budżet, to możesz spojrzeć na jeszcze wyższą półkę. Dostrzeżesz tam lodówkę Samsung RF23R62E3B1. To model o charakterystycznej konstrukcji Multidoor (krzyżówka klasycznej chłodziarko-zamrażarki z side-by-side) – gwarancja komfortu. Jest również (energooszczędny i wytrzymały) kompresor Digital Inverter, są odrębne obiegi chłodzenia i jest pełny No Frost. Zastosowane półki i szuflady zapewniają z kolei możliwość optymalnego rozmieszczenia produktów wewnątrz. 

Samsung RF23R62E3B1

Wybór oczywiście nie ogranicza się do tych czterech modeli, ale dobrze prezentują one to, na co może liczyć typowa rodzina poszukująca chłodziarko-zamrażarki z funkcją automatycznej kostkarki. Czy któreś z zaprezentowanych urządzeń trafiło w twój gust? A może chcesz polecić innym użytkownikom jakiś sprawdzony przez siebie sprzęt?

Artykuł powstał we współpracy z RTV Euro AGD.

Czytaj dalej o AGD: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  5
  Kiedyś to się nazywało zwyczajnie reklama. Później "tekst sponsorowany" A teraz artykuł. MEGA LOL

  To jak złodzieja nazwać dysponentem dóbr...
  • avatar
   kitamo
   1
   Nie nie wybieracie tylko jest to materiał reklamowy. Zeby takową wybrać to trzeba miec poteżną wiedze a nie tylko materiały reklamowe. Akurat na temat lodówek z kostkarką moge wam elaborat napisać i wypunktować jakie mają poszczegolne wady i zalety. Tutaj tego brak.

   Lepiej brzmi "przedstawiamy lodówkę z automatyczną kostkarką"

   Zróbcie testy takich lodówek skoro znajdują się tu na stronie.
   • avatar
    silvver
    0
    Autor zapomniał wspomnieć, że do takiej lodówki potrzebna jest też kanalizacja - przez co często bez remontu się nie obejdzie. Woda czasem też jest problemem.
    • avatar
     marktom
     0
     Takich lodówek jest teraz sporo i w fajnej cenie. Jak wybierałem agd do mieszkania to kupiłem tą, którą mi polecili. Jak kupiłem dużo sprzętu to dostałem rabat więc od zestawu dobrałem Roombę.