Wideorejestratory

Kamery samochodowe sposobem na nieuczciwych kierowców?

przeczytasz w 1 min.

Korzystacie z kamer samochodowych? Dla wielu to gadżety, bez których w drogę nie ruszają.

Jeszcze nie tak dawno były ciekawostką, ale w ostatnich latach ich popularność zdecydowanie wzrosła. Kamery samochodowe, bo o nich mowa, to dla wielu kierowców gadżety nieocenione.

Wbrew pozorom nie są to urządzenia, które przydać mogą się jedynie osobom spędzającym za kierownicą kilka godzin dziennie. Wypadek, kolizja, a nawet próby wyłudzenia odszkodowania spotkać mogą niestety każdego kierowcę. Firma DOD o wszystkich tych nieprzyjemnych scenariuszach przypomina i składnia do przemyśleń, czy nie lepiej zainwestować w drogowego asystenta, który może okazać się niekiedy nieoceniony?

Tym bardziej, że kamera dostarcza nie tylko obraz, ale też informację z jaką prędkością poruszaliśmy się samochodem w momencie wypadku. Coraz więcej modeli, między innymi DOD LS470W+, posiada też tryb parkingowy. Nie jest przecież tajemnicą, że i w trakcie postoju może wydarzyć się coś przykrego, głównie dla lakieru naszego auta.


Kamery samochodowe w większości wyposażone są też w moduł GPS. Dzięki niemu kierowca otrzymuje dokładne informacje o trasie, co pozwali mu odnaleźć się nawet w rejonach, w których przebywa po raz pierwszy.

A Wy, korzystacie z kamery samochodowej?

Źródło: DOD

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PrEzi
  12
  Nie ma jak reklama pod przykrywką artykułu...
  • avatar
   wizard2233
   3
   Korzystam z rejestratora w każdym moim samochodzie i miałem przez to kilka rozpraw w sądzie na których nie dość że wygrałem i mam przez to wrogów to jeszcze zarobiłem łącznie 5-krotną zarobków średniej krajowej.
   • avatar
    wdowa94321
    3
    Kamerki DOD- Większego szajsu za większą cenę nie widziałem- Póki co to to jest najgorszy crap powyżej 800zł jaki widziałem ever... Nawet kamerki za 400zł potrafią to coś przebić xD
    • avatar
     JAZ99
     2
     Ja używam Yanosika i mam włączoną opcję nagrywania, choć NOTE3 ma dość wąski kąt rejestracji obrazu - WYSTARCZYŁ.
     Miałem kolizję z prowincjuszem (27 l) w służbowym samochodzie, co to na "ŚlePO" przez cztery pasy chciał dostać się do zawrotki - che, che, che i chciał zapłacić dodatkowo 450 zł mandatów z własnej kieszeni, nie przyznając się do winy.
     Dostał i ZAPŁACIŁ ;)
     • avatar
      projectdarkstar
      1
      W dzisiejszych czasach kamerka to podstawa. Ja mam jedną filmującą z przodu ale po niedawnych przygodach zastanawiam się nad drugą która będzie filmowała z tyłu.

      Tak tylko powiem że jeżeli macie zamiar kupić - nie kupujcie taniego chińskiego badziewia bo o ile za dnia jeszcze będzie jako tako to w nocy nie nakręci nic.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Do policji wysłałem nagranie rażące naruszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego (podobne do froga) do tej pory zero odzewu. Nagrania takie policja ma gdzieś.
       • avatar
        HoseArkadioMorales
        -5
        Konfitury zafajdane urzywaja takich kamerek tylko
        • avatar
         nicor999
         0
         "przypomina i składnia do przemyśleń"
         powinno być skłania :)
         • avatar
          miedzianek
          0
          Korzystam zawsze, nawet krótkich odcinkach, szkoda auta i ewentualnego pecha przy orzeczeniu winy przez policję. Za dużo sebixów w BMW/wieśwagenach/olimpijskich autach się wozi po mieście zbyt odważnie