Karty graficzne

Górnicy vs Nvidia 1:0 – złamali kopanie na kartach GeForce RTX 3000 LHR

przeczytasz w 2 min.

Karty GeForce RTX 3000 LHR nie są okazyjne dla kopaczy kryptowalut? Okazuje się, że nie do końca - jeden z polskich górników podobno odblokował kopanie na kartach Nvidii.

Aktualizacja 24.02.20222 10:00

Aplikacja Nvidia RTX LHR v2 Unlocker okazuje się być złośliwym oprogramowaniem - w jednym z plików wykryto malware. Nie polecamy jej pobierania.

Oryginalny artykuł:

Modele GeForce RTX 3000 LHR (Lite Hash Rate) zostały wprowadzone jako odpowiedź producenta na problemy z dostępem do sprzętu. Karty wykorzystują specjalny algorytm, który ogranicza wydajność w kopaniu Ethereum (co w efekcie ma ograniczać opłacalność zakupu takich modeli przez kopaczy kryptowalut, pozostawiając więcej kart dla graczy).

Wygląda na to, że metoda Nvidii nie jest do końca skuteczna. W sieci można znaleźć poradniki jak częściowo odblokować kopanie na kartach LHR. Prawdziwą rewolucję ma jednak wprowadzić specjalne oprogramowanie Nvidia RTX LHR v2 Unlocker opracowane przez polskiego moddera o pseudonimie Sergey.

Górnicy odblokowali kopanie na kartach Nvidia RTX LHR

Oprogramowanie Nvidia RTX LHR v2 Unlocker pozwala zmodyfikować BIOS karty graficznej i zainstalować nieoficjalne sterowniki, dzięki czemu można odblokować pełną wydajność kopania kryptowalut na kartach GeForce RTX 3000 oraz akceleratorach RTX A.

Nvidia RTX LHR v2 Unlocker

Nvidia RTX LHR v2 Unlocker

Nvidia RTX LHR v2 Unlocker

Cała operacja wydaje się prosta i powinni sobie z nią poradzić nawet mniej doświadczeni użytkownicy. Testowa wersja aplikacji ma zostać udostępniona za darmo w sobotę 26 lutego 2022 roku.

Co prawda narzędzie jeszcze nie jest dostępne dla zwykłego użytkownika, ale według wewnętrznych testów autora rzeczywiście pozwala uzyskać pełną wydajność w kopaniu Ethereum:

 • GeForce RTX 3060 LHR V2 - do 49 MH/s
 • GeForce RTX 3060 Ti LHR - do 61 MH/s
 • GeForce RTX 3070 LHR - do 57 MH/s
 • GeForce RTX 3070 Ti - do 69 MH/s
 • GeForce RTX 3080 LHR - do 100 MH/s
 • GeForce RTX 3080 Ti - do 115 MH/s
 • RTX A2000 – do 46 MH/s
 • RTX A4000 - do 67 MH/s
 • RTX A5000 - do 110 MH/s

Korzystanie z aplikacji podobno jest bezpieczne (można przywrócić domyślny BIOS i sterowniki), ale autor nie bierze odpowiedzialności za ewentualne problemy. Wgranie nieoficjalnego oprogramowania budzi pewne obawy co do bezpieczeństwa systemu i funkcjonalności komputera. Zmodyfikowane karty mogą mieć problemy z odpaleniem gier i innymi zastosowaniami.

Źródło: VideoCardz, Git Hub

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  LuziQ
  16
  "polskiego moddera o pseudonimie Sergey"
  Dziękujemy! Nie ma to jak srać do własnego gniazda... Zaraz LHR'y pójdą do góry, zostaną wykupione i znowu ktoś kto chciałby pograć nie będzie miał na czym przez kolejnego cwaniaka :)
  • avatar
   brudney
   14
   Niech ten kryptorak w końcu zdechnie.
   • avatar
    Mario2k
    2
    Obecne inwestowanie w nowe karty graficzne do kopania ETH to średni pomysł na biznes , dziś w cenie RTX 3060Ti można kupić 0.35 ETH które w ciągu roku zagwarantuje 2x większy zysk niż kopanie na tej karcie graficznej .
    • avatar
     Adrianwo
     1
     Autorowi trzeba nakazać zabicie Putina. Bo jest RUSKI!!!
     • avatar
      kazitut
      1
      -- kuźna. I znowu złom na alle-drogo, i innych portalach w cenie ...
      A kto tu rzetelny opis stawia.
      Opis:
      "nie po koparko we", ale wystawiam fakturę.
      A w fakturze (firma)," Xminer spółką z ograniczoną odpowiedzialnością " dowód zakupu (10x20 kart graficznych) w tym sprzedawanej.

      A holery nawet nie wgrają biosu graficznego, tylko miningowy zostawiają.

      I procka szlag trafia.

      W państwie Niby Prawa.
      Regon: 368866444 NIP: 1132956948
      • avatar
       biuro74
       1
       https://www.benchmark.pl/aktualnosci/szukamy-specjalisty-od-web-designu.html


       Jakże się cieszę, że benchmark.pl nie wpisuje się w tę niechlubną tradycję szukania pracownika przy dokładnym określeniu wymogów, a zaoferowaniu zamiast określonej widełkami pensji "pracy w zgranym zespole, który pokochasz".
       Oraz pozwala na komentarze.
       • avatar
        TitoBandito01
        1
        Nie widziałem jeszcze postu żeby ktokolwiek potwierdził że ten unlocker działa, na razie wszystko kopiują tylko newsa. XD
        • avatar
         szymcio30
         0
         Wgranie zmodyfikowanego biosu = równa sie utrata gwarancji. Ale ryzyko uszkodzenia karty w koparce jest większe to mimo wszystko górnikom nie przeszkadza.
         • avatar
          slawp1224
          -1
          a czemu sie da wymienić bios? bo nie ma sumy kontrolnej? wiadomo że każda modyfikacja jakiekoś pliku zmienia jego sume kontrolną a jak sie da zmienić bios tzn że nie ma tego zabezpieczenia,gdyby np. dało sie wgrac bios o danej sumie kontrolnej SHA256 to nie udało by sie wgrac żadnego innego biosu,
          • avatar
           highend
           0
           poczekamy do 26 lutego jak się pokażą pliki i potestujemy. Na razie uważają to za SCAM i ściemę.
           • avatar
            Lesiu212
            0
            O ile biosy AMD są otwarte i można w nich do woli grzebać to czy biosy Nvidii nie są szyfrowane ? Jeśli tak to jak mieli by niby coś w nim zmienić. Chyba że ten unlocker to coś dodatkowego siedzącego w romie obok biosu i oszukującego właściwy bios. Coś jak crack oszukujące np. DRM.
            • avatar
             Gnom_Z_Piany2
             0
             grafiki nie powinny mieć LHR, ale różne liczniki zliczające ile karta zmieliła w jakich zakresach temperatur, przy jakich zegarkach. coś na wzór parametrów SMART z dysków twardych