Konsole do gier

Każda gra Microsoftu ruszy w pełnym 4K na Project Scorpio

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Microsoft zapewnia jednocześnie, że nie trzeba obawiać się o odpowiednią optymalizację na Xbox One.

Przed kilkoma dniami Sony wypuściło reklamę, w której nazwało PlayStation 4 Pro najmocniejszą konsolą na świecie. Microsoft postanowił więc przypomnieć o swoim świetnie się zapowiadającym urządzeniu Project Scorpio.

Microsoft niejednokrotnie już próbował przekonać graczy, że Project Scorpio będzie lepszy od PlayStation 4 Pro. Dlaczego? Weźmy trzy przykłady z brzegu: 1) pozwoli grać w natywnym 4K, 2) zaoferuje odtwarzacz Ultra HD Blu-ray i 3) da dostęp gier z poprzednich konsol Xbox.

W ostatniej notce prasowej Microsoft skoncentrował się przede wszystkim na punkcie pierwszym. Zapowiedział mianowicie, że każda gra, jaka powstanie w Microsoft Studios, będzie działała w natywnym 4K na konsoli znanej obecnie jako Project Scorpio.

Jeżeli nowe gry Microsoftu będą tworzone z myślą o rozdzielczości 4K, to co z posiadaczami obecnych „One-ów”? Gigant zapewnia, że nie mają oni powodów do obaw. Wszystko dzięki Project Helix – specjalnemu trybowi, umożliwiającemu sprawną pracę nad optymalizacją gier pod kątem poszczególnych urządzeń (Project Scorpio, Xbox One S, Xbox One i PC).

Premiera konsoli planowana jest na przyszłoroczne święta.

Źródło: Windows Central

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SzybkiSasza
  Microsoft wie, że przegrał obecną generację do obecnej chwili, ale stara się nadrobić. Pierwszym ruchem w dobrą stronę było odpalenie wstecznej kompatybilności i multiplatformowe releasy.

  Boję się jednak, że MS jest firmą, która ślepo patrzy na słupki i zabija kreatywność i każde ich działanie będzie nastawione na czysty zysk... A jak pokazała przeszłość, takie podejście długoterminowo jest słabe.
  3
 • avatar
  Dudi4Fr
  No dobrze tylko ze dopiero za rok i w jakiej jakości będzie to ich 4k? Textury, detale i cienie na LOW? Patrząc na to że 1080 (za 650-700€) całkiem dobrze sobie radzi w 4K w nowych grach na Ultra widzę tylko 2 opcje:
  - XOS będzie bardzo droga
  - 4K będzie ale przy bardzo obciętych detalach itd.
  3
 • avatar
  vide cui fidas
  Tyle,że premiera ps4 pro jest za dwa dni...a xboxa?
  1
 • avatar
  BariGT
  Macie jakies info na temat specyfikacji?
  Przyszloroczne swieta i 4K - moze Vega jest az tak dobra?
  1
 • avatar
  Atak-Snajpera
  6 TFLOPS to poziom lekko podkręconego RX480 więc wydajność na styk dla nieoszukanego 3840x2160@30 fps
  1
 • avatar
  Bywalec2
  Microsoft oprócz mocnej konsoli powinien wypuścić więcej ekskluziwów na xbox, to wtedy mógłby powalczyć z PS4.
  1
 • avatar
  Kieresz
  kazda gowniana gra bedzie teraz w 4K.........saper w 4K to ciagle ten sam saper......
 • avatar
  Snake73
  Jeśli odtwarzacz Ultra HD Blu-ray będzie działał tak samo głośno jak w nowym Xbox One to powinno być napisane że Project Scorpio zaoferuje "odkurzacz" Ultra HD Blu-raya nie odtwarzacz.
  -2