Internet

Każdego dnia spędzamy miliard godzin na YouTube - ile z tego to wasza zasługa?

przeczytasz w 1 min.

Miliard godzin każdego dnia ucieka ludzkości na oglądaniu śmiesznych kotów, zwiastunów, teledysków, vlogów czy kompilacji na YouTube.

Przez ponad miliard godzin każdego dnia użytkownicy z całego świata oglądają lepsze lub gorsze filmiki w serwisie YouTube – zwiastuny filmów i gier, teledyski, poradniki, gameplaye, kompilacje czy vlogi. 

Ekipa rozwijająca YouTube postanowiła już kilka lat temu monitorować jak wiele czasu spędzają użytkownicy na oglądaniu filmów, ponieważ sam licznik wyświetleń nie jest najlepszym wyznacznikiem. Wczoraj zespół oficjalnie poinformował, że magiczna bariera została niedawno przekroczona – każdego dnia ludzkość spędza miliard godzin na oglądaniu filmów tylko na tej platformie.

Wynik ten oznacza 10-krotny wzrost w ciągu niespełna pięciu lat, a ponad połowę z tego miliarda generują użytkownicy mobilni. Nie jest to najmniejszym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę rosnącą popularność smartfonów i coraz szybszy Internet mobilny.

Źródło: YouTube Blog

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rbialo
  1
  Jakoś nigdy nie nabrałem odruchu oglądania filmów w internecie. Jak już czegoś szukam w internecie, to po to aby przeczytać, a nie oglądać.
  Jasne, czasem coś obejrzę, ale nie wiem czy to w sumie da 2 h w miesiącu.
  • avatar
   gieteiks
   1
   Fakt na koompie wchodze i gram odrazu a na telefonie oglodam yt bo szybciej niz wlaczac kompa.