Ciekawostki

Kindle - najlepiej sprzedający się gadżet 2008?

przeczytasz w 2 min.

Największy sklep internetowy Amazon.com poinformował, że Amazon Kindle, przenośne urządzenie do czytania elektronicznych książek, to najlepiej sprzedający się gadżet 2008 roku. To naprawdę duży sukces.

Amazon Kindle to przenośne urządzenie do czytania e-booków. Amazon wprowadził je na rynek w listopadzie 2007 r. Gadżet korzysta z własnego formatu plików (AZW), choć odczytuje także inne popularne formaty e-booków. Książki można pobierać ze strony Amazon.com, który oferuje także największy na świecie wybór. Sprzęt kosztuje ok. 350 dol., a książki są oferowane w cenach od 2 do 10 dol.


Amazon Kindle – prawdziwy hit (Fot. DailyTech.com)

Wielu użytkowników ceni sobie Amazon Kindle, twierdząc że w jednym urządzeniu mogą pomieścić kilkaset książek i nie muszą przewracać stron – nawigowanie jest bardzo łatwe i ogranicza się do wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Inni z kolei krytykują gadżet Amazona, mówiąc że nic nie zastąpi tradycyjnego sposobu czytania książki (w tym zapachu druku).

Tak czy inaczej, Kindle to prawdziwy hit 2008 r. Amazon wyjawił, że jego sprzęt jest najlepiej sprzedającym się gadżetem (oczywiście pod uwagę brany jest tylko sklep Amazon.com), więc kupowano go częściej niż konsolkę do gier Nintendo DS, PlayStation Portable i inne popularne produkty. W każdej możliwej kategorii Kindle zajmuje pierwsze miejsce, z wyjątkiem „Najwięcej pozytywnych komentarzy” – tutaj koronę króla może założyć jeden z 46-calowych telewizorów LCD Samsunga, który zdołał zgromadzić najwięcej pozytywów kupujących.

O Amazon Kindle jest w Ameryce dość głośno. Dużą sprzedaż Kindle zapewniła popularna Oprah Winfrey, która w jednym ze swoich show wyjawiła, że to jej „ulubiony nowy gadżet”, wyliczając kolejno jego zalety. Stwierdziła, że w Kindle może przechowywać ulubione książki i jeśli kogoś stać na jednorazowy wydatek rzędu 350 dol. na zakup gadżetu, później będzie mógł sporo zaoszczędzić, bo książki elektroniczne są tańsze od tradycyjnych.

Co istotne, Amerykanie mogą kupować książki przez internet, za pomocą bezprzewodowej technologii EVDO. Dzięki temu ulubione tytuły trafiają do Kindle’a w superszybkim tempie, no i nie musimy płacić ekstra za wysyłkę.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ghoscik
  0
  w sumie ciekawe urzadzonko, ale... czy takie ciagle czytanie na takim ekraniku nie zmeczy oczu?:)

  p.s.: chyba literowka bo... 'nawigowanie' - raczej nawigacja^^
  • avatar
   Szymon331
   0
   A jak ma się kwestia zasilania tego urządzenia? Wszak książki nie trzeb ładować co jakiś czas.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie mam informacji ale na 95% jest to e-papier a wiec pobor prądu śmiesznie mały. No i jak stwierdzono nie emituje to śwatła.
    E-papier jest chyba użyty w jednym z telefonów Motorola.
    Dlatego trzyma podobno ze 12 dni czy coś takiego gdzieś słyszałem
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na jednym ładowaniu przeczytamy około 2000 - 3000 stron. Wyswietlacz nie pobiera pradu. Tylko w momencie zmiany strony.