• benchmark.pl
  • Gry
  • King’s Quest: baśniowa przygodówka powróci w przyszłym roku
Gry

King’s Quest: baśniowa przygodówka powróci w przyszłym roku

przeczytasz w 1 min.

Po 17 latach ponownie będziemy mogli spotkać króla Grahama. Co ważne - nowa odsłona tworzona jest przez oryginalnych twórców.

King’s Quest

King’s Quest to prawdziwy klasyk. Ta seria klimatycznych, baśniowych i pełnych humoru oraz zagadek przygodówek autorstwa Sierra Entertainment wydawana była w latach 1984-1998. Po siedemnastu latach gracze będą mogli powrócić to tego niezwykłego świata – taką zapowiedź przygotowało studio The Odd Gentleman złożone z oryginalnych twórców, na The Game Awards 2014.

Głównymi bohaterami najnowszej odsłony King’s Quest będą król Graham oraz jego osobliwa wnuczka Gwendolyn. Twórcy nie ukrywają, że ich najważniejszym celem jest zachowanie jedynego w swoim rodzaju klimatu, a jednocześnie dostosowanie oprawy audiowizualnej i mechaniki do wymagań współczesnych odbiorców. 

Można zatem żywić nadzieję, że nowe King’s Quest dostarczy potężnej dawki humoru, a przedstawiona opowieść wciągnie tak, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich odsłon. Gracze na pewno doceniliby też podobny poziom trudności zagadek – to sprawiało bowiem, że przed ekranem spędzało się mnóstwo czasu, a radość z rozwiązania była niepowtarzalna.

Premiera gry King’s Quest planowana jest na przyszłoroczną jesień. Nowa odsłona przygodówki pojawi się w wersji przeznaczonej na komputery osobiste, jak również konsole PS4 i PS3 oraz Xbox One i Xbox 360. A to już pierwszy zwiastun:

Źródło: VG247, PS Blog, Polygon

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    cyferluu
    4
    nie grywam już w gry, bo wiek i obowiązki skutecznie czas wolny redukują, ale tą pozycję z chęcią zakupię i zapewne grać będę z rok albo 2 o ile ukończę w ogóle:)