Gry mobilne

Kolejna gra wyścigowa zmierza na iOS oraz Androida

przeczytasz w 1 min.

Mobilna wersja GRID Autosport zadebiutować ma jesienią tego roku na Apple iOS. Korzystający z Google Android poczekają nieco dłużej.

Gry mobilne cały czas zwiększają swoją popularność. Nikogo nie dziwią już pojawiające się na smartfonach i tabletach tytuły, które swojego czasu można było ogrywać na PC czy konsolach stacjonarnych. Wkrótce do ich grona dołączy GRID Autosport.

Mobilną odsłonę wydanej w 2014 roku gry zapowiedziano już kilka miesięcy temu. Pracami zajmuje się Feral Interactive, które w ostatnim czasie nie publikowało nowych informacji i materiałów. Wreszcie pojawił się jednak zwiastun oraz krótki komunikat zdradzający przybliżoną datę premiery.

Mobilna wersja GRID Autosport zadebiutować ma jesienią tego roku na Apple iOS oraz w pierwszej połowie przyszłego roku na Google Android.


Gra oferować ma 22 lokacje oraz ponad 100 tras. Rywalizować będzie można przy pomocy 80 aut, przewidziano też 5 różnych typów wyścigów. Twórcy zapewniają też o dopracowanym sterowaniu przygotowanym pod kątem ekranów dotykowych i wsparciu gamepadów.

Źródło: Feral Interactive, blog.codemasters

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adixxx
  5
  Samochodów więcej niż w nowym Need for Speed :)
  • avatar
   Smuga
   0
   Brak kamery z kokpitu - dziękuję. Sterowanie kręcąc telefonem przy kamerze z kokpitu spisuje się świetnie, a tak to kicha.
   • avatar
    Dudi4Fr
    0
    Wszystko fajnie tylko jak każda gra mobilna, bez micro-transakcji się nie obejdzie. Nie zdziwiłbym się jeśli trzeba będzie płacić za dodatkową benzynę w grze z własnej kieszeni...