Systemy operacyjne

Jakie nowości przyniesie ze sobą kolejna kompilacja Windows 10?

przeczytasz w 1 min.

Co przygotowuje dla nas Gigant z Redmond w najnowszej wersji systemu Windows 10?

Windows 10 jest coraz popularniejszym tematem w świecie komputerów. Od ukazania pierwszej wersji testowej upłynęło już trochę czasu, a Microsoft stara się zaskoczyć nas kolejnymi usprawnieniami.

Niebawem upubliczniona zostanie kolejna kompilacja Windows 10 Technical Preview, która oznaczona będzie numerem 9865. Gigant z Redmond zamierza pozytywnie wpłynąć na obsługę systemu na urządzeniach wyposażonych w touchpad.

Poprzednik „dziesiątki” został wyposażony w obsługę gestów wykonywanych kilkoma palcami, lecz nie była ona jeszcze w pełni dopracowana. Używać ich można było tylko wtedy, gdy pozwalał na to sterownik gładzika. Przyniosło to za sobą porównania do systemu znajdującego się w sprzęcie od największego konkurenta – Apple, u którego obsługa komputera przy pomocy touchpad’a jest bardzo intuicyjna.

Najnowsza wersja poglądowa systemu Windows 10 ma rozwiązywać kwestię sterowników gładzika, przez co każde urządzenie ma mieć usprawnioną obsługę przy pomocy tego rodzaju wskaźnika.  Zaprezentowane zostały ruchy z użyciem trzech palców. Przesunięcie ich w dół po touchpadzie minimalizuje wszystkie otwarte okna i pokazuje pulpit. Wykonując gest w przeciwną stronę, czyli w górę na ekranie ukażą się programy(jeśli takowe są uruchomione). Przeciągnięcie trzech palców wzdłuż poziomej osi gładzika pozwala na zmianę obsługiwanego okna aplikacji, czyli działa jak kombinacja klawiszy alt+tab.

Dodatkowo Microsoft zapewnia ulepszenie funkcji Snap Assist poprzez możliwość jej użycia na kilku ekranach. Niestety na więcej informacji odnośnie obsługi wielu monitorów przyjdzie nam poczekać do nowego roku.

Źródło: WinBeta,TheVerge

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BARTOL48
  4
  Mnie się podoba Windows 10. Do 8 byłem sceptycznie nastawiony ale kilka poprawek w 8.1 sprawiło, że ludzie sobie chwalą ten system i mnie też się podoba.
  • avatar
   Streck
   3
   Wciąż czekam na wersję windowsa, w której będzie można używać innego komutera (np laptop) jako drugi monitor.
   • avatar
    Dooku
    3
    Microsoft za przykładem producentów gier mógłby udostępnić W7 za darmo na Steam'ie czy tam Originie, skoro wydaje nowy system ;).
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Zawsze słowo kompilacja, przeczytam komplikacja - przypadek?
     • avatar
      Next_Gen_1987
      -2
      Z każdym następnym newsem o W10 utwierdzam się w przekonaniu, że to będzie taki ''W8.2'' a nie ''W7.1'', obym się mylił.
      • avatar
       Hadii
       -2
       Już nie będzie Windows 9?
       • avatar
        jkbrenna
        0
        a mnie najbardziej interesuje to, czy instalajac ten Windows 10, nie wymarze mnie czesc Ubuntu, a jezeli nie to czy bede mogl bez problemow, do mojego orginalnego Vista wrocic..