Komputery

Kolejne dotykowe patenty Apple

przeczytasz w 0 min.

Okazuje się, że mimo złożenia ostatnio wniosków patentowych dotyczących dotykowych paneli, firma Apple nie obija się i przedkłada nowe projekty. Patent, o którym dzisiaj piszemy pojawił, się po raz pierwszy w listopadzie 2007 roku i opisywał metody odczytywania niesamowitej liczby różnych gestów tworzących bogaty język. Wystarczy wspomnieć choćby o wirtualnym rysiku służącym do pisania, aby wyobrazić sobie możliwości urządzeń przyszłości.

Jak się dowiedzieliśmy, nowy patent przewiduje szereg innowacyjnych rozwiązań. Chcesz przesunąć kursor po ekranie – po prostu przesuń palec po panelu. Chcesz napisać tekst? Najzwyczajniej w świecie zacznij pisać, a tekst pojawi się sam. A może trzeba skasować coś co się napisało? Nic prostszego, tradycyjnie naciśnij backspace, albo przesuń palec z powrotem. Gdyby przyszło nam coś narysować lub napisać, wystarczy, że będziemy udawać, że trzymamy rysik. Jeśli to jednak zbyt niewygodne, można wspomóc się prawdziwym rysikiem i za jego pomocą pisać lub rysować.


Oczywiście nie zabrakło tu wszystkich wypasionych gestów znanych z iPhone’a takich jak przewijanie, powiększanie, obracanie i przesuwanie obiektów. Gdy trafimy na interesujący obiekt 3D będziemy mogli obracać go i bawić się nim za pomocą wszystkich pięciu palców u obu rąk. Ale co jeśli nagle poczujemy, że nasze palce i ręce potrzebują odpoczynku i oprzemy je na panelu dotykowym? Nie ma się czego obawiać ponieważ rozpozna on, że zmęczone kończyny szukają tylko spokoju i nie będzie na nie zwracał uwagi.

Ciekawe czy niedługo będziemy machać w powietrzu łapami jak Tom Cruise w Raporcie mniejszości?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login