Internet

Kolejny wielki wynalazek Apple?

przeczytasz w 1 min.

Wynalazków Apple było w historii wiele, ale od pewnego czasu (mniej więcej od premiery MacBooka, potem iPhone'a i iPada) mają one rangę globalnego wydarzenia multimedialnego. Czyżby iAd był kolejną "rewolucją" Steve'a Jobsa?

To tylko plotki, ale przypominamy - iPhone też na początku był plotkami. Apple prawdopodobnie skrycie pracuje nad autorskim systemem wyświetlania mobilnych reklam, oczywiście połączonym z dotychczasowymi wynalazkami korporacji z logiem jabłuszka.

Tym samym bloggerzy Cnetu dostrzegają, że między Apple a Google dojdzie do prawdziwie krwawych wojen także i na tej płaszczyźnie. Co ciekawe - obie korporacje już jakiś czas temu zaopatrzyły się w zawodowe, marketingowe zaplecze. Steve Jobs kupił sobie agencję Quattro, zaś Eric Schmidt AdMoba.

Mówi się, że w nieoficjalnych rozmowach szef Apple opisuje iAda jako "rewolucję" i "następny wielki projekt", choć złośliwi mogliby powiedzieć, że w jego ustach rewolucją byłby nawet prosty kalkulator.

Premiera iAda - jeśli tylko okaże się prawdą - zapowiadana jest już na siódmego kwietnia, a więc zaledwie kilka dni po wyczekiwanym przez wielu iPadzie. Redaktorzy Cnetu słusznie zauważają, że to wydarzenie może mieć olbrzymie konsekwencje - Apple zdominuje mobilną reklamę podobnie jak zdominował sprzedaż muzyki na zbliżonych zasadach. Czytelnicy dodają - "wiadomo po co powstał drogi iPad - żeby wyświetlać reklamy".

Źródło: Cnet

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  noo to teraz żeby wejść do kontaktów na iphonie będziesz musiał najpierw oglądnąć reklamę. niedługo jedząc zupę na dnie talerza będę miał reklamę knorra ;/
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Myjąc zęby w łazience - "Czy twoja zakrwawiona podpaska przecieka? Nie czujesz się komfortowo?" (Miejsce na wielkie zdjęcie wyżej opisanej) i człowiekowi odechciewa się myć zębów bo na lustrze wielki "olłejs" .
   • avatar
    Thorin49
    0
    Na macrumors.com zamieścili info (wraz ze zdjęciem) o spotkaniu Steve'a i Erica... :P
    Panowie coś kombinują ;D
    • avatar
     Warmonger
     0
     Niech kombinują, kombinują. Bądź co bądź, Apple wymusza pewien postęp na rynku. Zarówno iPhone, jak i iPad to ciekawe konstrukcje, które znalazły naśladowców. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na tradycyjne komórki i laptopy, których funkcjonalność w pewnych zastosowaniach jest ograniczona. Teraz każdy może dobrać urządzenie o takich parametrach i gabarytach, jakie odpowiadają mu najbardziej.