Konsole do gier

Konsola Xbox One S rozłożona na części

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Co kryje w sobie nowa konsola Microsoftu? Między innymi bardzo ciekawą niespodziankę.

Konsola Xbox One S jest już dostępna w sklepach na całym świecie. Ekipa iFixit, jak ma to w zwyczaju, postanowiła rozebrać urządzenie na czynniki pierwsze. Co odkryła?

Pierwsza ciekawostka została odkryta zaraz po zdjęciu obudowy. Okazuje się, że Microsoft przygotował nie lada niespodziankę w postaci wytłoczonego wizerunku samego Master Chiefa.

Xbox One S iFixit Master

Najważniejsza nowość sprzętowa polega na usprawnionym mechanizmie tłumienia wibracji na dysku optycznym. Efektem tego powinna być cichsza praca urządzenia. Na uwagę zasługuje również zamiana interfejsu dysku twardego z SATA II na SATA III. Dodatkowo, użytkownicy mogą również podłączyć zewnętrzny dysk twardy.

Ekipa iFixit doszła również do wniosku, że rozkładanie i składanie konsoli Xbox One S jest bardzo proste. Dlatego też urządzenie otrzymało notę 8/10, jeśli chodzi o łatwość naprawy.

Osoby, które chcą krok po kroku zobaczyć rozbieranie nowego Xboksa odsyłamy do artykułu na iFixit. Wszystkim zaś proponujemy 3-minutowy seans:

Przy okazji warto dodać, że konsola Xbox One S to smuklejsza konstrukcja oraz obsługa obrazu HDR i rozdzielczości 4K / Ultra HD (w filmach). Testy wykazały również niewielką poprawę wydajności.

Źródło: iFixit. Foto: iFixit

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prime27pl
  Tak powinno byc od razu.
  2
 • avatar
  tuna007
  tak wery sexy , wyglada to lepiej niz naga Heidi Klum na plazy
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale z ceną to ich poniosło.
 • avatar
  Dudi4Fr
  A ta cena to z kosmosu czy jak? W całej Europie 399€ za 2 TB, obecnie euro po 4.297 czyli mamy 1714 zł. Kolejny sprzęt który będzie taniej ściągnąć z innego kraju....
 • avatar
  Fotonygamma
  warto dodac ze obsluguje HDR 10
  dolby vision juz nie