Chłodzenie

Elegancki blok wodny Koolance VID-AR295X2 dla Radeona R9 295X2

przeczytasz w 1 min.

Blok wodny sprawdzi się zarówno w konfiguracji pojedynczej, jak i podwójnej CrossFireX.

Koolance VID-AR295X2 blok wodny montaż

Niedawno pisaliśmy o bloku wodnym Aqua Computer kryographics Vesuvius dla karty graficznej AMD Radeona R9 295X2. Podobna konstrukcja pojawiła się również w ofercie firmy Koolance.

VID-AR295X2 pasuje do wszystkich referencyjnych modeli Radeon R9 295X2 i zalicza się do konstrukcji Full Cover, a więc chłodzi wszystkie mocno nagrzewająca się części akceleratora - obydwa procesory graficzne, kości pamięci, sekcję zasilania oraz mostek PLX.

Podstawa bloku została wykonana z niklowanej miedzi (w odprowadzaniu ciepła pomaga matryca mikrofinów o grubości 0,5 mm), natomiast top z czarnego acetalu. Oprócz tego producent zastosował niklowany mosiądz, stal nierdzewną i tworzywo EPDM. Do jego podłączenia stosuje się popularne złączki G1/4 BSPP.

Specyfikacja bloku wodnego Koolance VID-AR295X2:

 • kompatybilność: Radeon R9 295X2
 • materiały: niklowana miedź, niklowany mosiądz, stal nierdzewna, acetal, EPDM
 • złączki: G1/4 BSPP
 • waga: 1,41 kg

Zainteresowani wodowaniem Radeona R9 295X2 będą musieli wyłożyć 180 dolarów, bowiem właśnie tyle kosztuje blok Koolance'a.

Koolance VID-AR295X2 blok wodny

Koolance VID-AR295X2 blok wodny

Źródło: Koolance

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  8
  kupie sobie blok ^^ chociaż na niego mnie stać
  • avatar
   Lord_Nikkon
   2
   Ciekawi mnie jedno. Biorąc tą kartę AMD, która swoje już waży, dodajmy do tego blok który waży 1,5 kg i do tego jeszcze trochę wody, plus backplate i będziemy mieli zabawkę która będzie ważyć ponad 2kg. Nie wiem jaka jest wytrzymałość slotu PCIe ale skoro moje GTX680 z blokami koolance się wyginają od ciężaru przy slotach zasilania to co dopiero to. Trzeba będzie popatrzeć na to w akcji. Może to być bardzo pouczające.
   • avatar
    desmon
    0
    śliczny bloczek