Laptopy

Górnicy kryptowalut rzucą się na gamingowe laptopy? Gracze nie będą zadowoleni z tego zdjęcia

przeczytasz w 1 min.

Sytuacja na rynku kart graficznych już dawno nie była tak zła, czemu wini są także górnicy zajmujący się kopaniem kryptowalut. Niedługo podobny problem może pojawić się na rynku gamingowych laptopów.

Chodzi o górników, którzy budują koparki kryptowalut z kart graficznych – taki sprzęt potrafi wygenerować ogromne zyski, więc niektórzy decydują się na masowe wykupywanie sprzętu. Efekt jest taki, że gracze mają problem z zakupem kart, i to nie tylko nowych modeli GeForce RTX 3000 i Radeon RX 6000, ale też akceleratorów ze starszych generacji.

Koparka kryptowalut z gamingowego laptopa

Wygląda na to, że na tym górnicy nie poprzestaną. Na jednym z chińskich forów pojawiły się zdjęcia laptopa z mobilną kartą GeForce RTX 3080, który został rozebrany i zamieniony w koparkę kryptowalut.

Koparka kryptowalut z laptopa

Czy górnicy przerzucą się na gamingowe laptopy? Wszystko tutaj zależy od opłacalności inwestycji – póki co laptopy są dużo droższe od kart graficznych, ale przy niedoborach sprzętu może dojść do zmiany koparek.

Aż strach pomyśleć, jak rozwój kryptowalut wpłynie na sprzedaż części. Najpierw pojawiły się problemy z zakupem kart graficznych, a niedługo podobna sytuacja może pojawić się na rynku laptopów. Gracze na pewno nie będą zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji.

Źródło: Twitter @ harukaze5719

Zobacz więcej o kryptowalutach:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BombaX
  16
  Co za chińska plaga mrówek-kopaczy. Gdzie jest jakiś meteor co wszystko naprawi ?
  • avatar
   mgkiler
   6
   Następne będą konsole PS5. Je też można przerobić na koparki.
   • avatar
    behemot
    4
    Dobrze, że te gigatony spalanego węgla nie idą na marne, tylko na coś pożytecznego, tj. na produkcję jednorazowego badziewia (dostępnego wszędzie) i „kopanie" pieniędzy.
    • avatar
     BariGT
     3
     Do ludzi nie dociera, że szaleństwo koparkowe z czasów 1080Ti to nic porównaniu z tym co się bedzie działo teraz. Nie chodzi nawet o rekordową cenę BTC, ale w czasach gdy normalna ekonomia i prace znikają dla wielu zamiast hobby staje się to zwykłym źrodlem utrzymania.
     • avatar
      Arnett
      2
      Może przynajmniej pokoparkowy laptop nie będzie nadawał się do odsprzedaży i rynku nie zaleje fala gówna które podziała dzien albo dwa, jak to będzie miało miejsce przy RTX 30XX oraz RX 6XXX. Sloganem rodem z PRL-u: Nie kupując karty od górnika rujnujesz mu budżet.
      • avatar
       Andrettoni
       1
       Chiny sprzedawały towary za dolary i za to wykupiły pół świata, a teraz same sobie produkują bitcoiny. Teraz pobudują fabryki w Europie i my będziemy tyrali za bitcoiny, a oni będą leżeć z nogami do góry... Brawo bitcoin.
       • avatar
        Abigail
        0
        Wykrakałam...
        • avatar
         KENJI512
         0
         Niedługo górnicy rzucą się na gamingowe obudowy, gamingowe myszki i gamingowe napoje gazowane i będzie czym uzasadnić politykę niskiej podaży - wysokich cen.
         • avatar
          Cezarr
          -1
          Jakie świry :D
          • avatar
           hary76
           -3
           Dla ciebie świry ,dla mnie normalna próba manipulacji.Robi się hiper inflacjie,przez popyt podaż itd.....Długo by tłumaczyć jakie się robi jaja.A ciemnogród zamiast środkowego palca kupuje na potęgę bu ha ha.Morons moronsem pogania.Liczę na normalnych Kowalskich,bo reszta to już internetowa ciemnota dająca się robić w kakało,i bierze te artykuły z połykiem.
           • avatar
            Ahura
            0
            w sumie czemu nie.. xD
            • avatar
             KMN123
             0
             Popyt wymusi sprzedaż produktów dedykowanych dla kopaczy... jeżeli trend kursu bitcoina się utrzyma (w co nie za bardzo wierzę). Liczba bitcoinów jest ograniczona. W końcu trzeba będzie zacząć kopać inne kryptowaluty - mniej popularne - ale czy będzie się opłacać?
             • avatar
              Sander Cohen
              0
              Porazka. Kary powinny za to byc. Karty, prad, środowisko, gracze. Wiem ze to biznes ale też utrudnianie zycia normalnym ludziom. Producentom wszystko jedno i pewnie sami w tym palce maczaja
              • avatar
               Goldengecko
               0
               Tego zestawu raczej nie będą przerabiać na koparki
               Dell Precision T7920
               • avatar
                ARTMAX
                0
                Życzę wszystkim graczom aby ta pie$#%na bańka w końcu pękła...z jeszcze większym hukiem niż ostatnio.