Laptopy

Górnicy kryptowalut rzucą się na gamingowe laptopy? Gracze nie będą zadowoleni z tego zdjęcia

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Sytuacja na rynku kart graficznych już dawno nie była tak zła, czemu wini są także górnicy zajmujący się kopaniem kryptowalut. Niedługo podobny problem może pojawić się na rynku gamingowych laptopów.

Chodzi o górników, którzy budują koparki kryptowalut z kart graficznych – taki sprzęt potrafi wygenerować ogromne zyski, więc niektórzy decydują się na masowe wykupywanie sprzętu. Efekt jest taki, że gracze mają problem z zakupem kart, i to nie tylko nowych modeli GeForce RTX 3000 i Radeon RX 6000, ale też akceleratorów ze starszych generacji.

Koparka kryptowalut z gamingowego laptopa

Wygląda na to, że na tym górnicy nie poprzestaną. Na jednym z chińskich forów pojawiły się zdjęcia laptopa z mobilną kartą GeForce RTX 3080, który został rozebrany i zamieniony w koparkę kryptowalut.

Koparka kryptowalut z laptopa

Czy górnicy przerzucą się na gamingowe laptopy? Wszystko tutaj zależy od opłacalności inwestycji – póki co laptopy są dużo droższe od kart graficznych, ale przy niedoborach sprzętu może dojść do zmiany koparek.

Aż strach pomyśleć, jak rozwój kryptowalut wpłynie na sprzedaż części. Najpierw pojawiły się problemy z zakupem kart graficznych, a niedługo podobna sytuacja może pojawić się na rynku laptopów. Gracze na pewno nie będą zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji.

Źródło: Twitter @ harukaze5719

Zobacz więcej o kryptowalutach:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BombaX
  Co za chińska plaga mrówek-kopaczy. Gdzie jest jakiś meteor co wszystko naprawi ?
  16
 • avatar
  mgkiler
  Następne będą konsole PS5. Je też można przerobić na koparki.
  6
 • avatar
  behemot
  Dobrze, że te gigatony spalanego węgla nie idą na marne, tylko na coś pożytecznego, tj. na produkcję jednorazowego badziewia (dostępnego wszędzie) i „kopanie" pieniędzy.
  4
 • avatar
  BariGT
  Do ludzi nie dociera, że szaleństwo koparkowe z czasów 1080Ti to nic porównaniu z tym co się bedzie działo teraz. Nie chodzi nawet o rekordową cenę BTC, ale w czasach gdy normalna ekonomia i prace znikają dla wielu zamiast hobby staje się to zwykłym źrodlem utrzymania.
  3
 • avatar
  Arnett
  Może przynajmniej pokoparkowy laptop nie będzie nadawał się do odsprzedaży i rynku nie zaleje fala gówna które podziała dzien albo dwa, jak to będzie miało miejsce przy RTX 30XX oraz RX 6XXX. Sloganem rodem z PRL-u: Nie kupując karty od górnika rujnujesz mu budżet.
  2
 • avatar
  Andrettoni
  Chiny sprzedawały towary za dolary i za to wykupiły pół świata, a teraz same sobie produkują bitcoiny. Teraz pobudują fabryki w Europie i my będziemy tyrali za bitcoiny, a oni będą leżeć z nogami do góry... Brawo bitcoin.
  1
 • avatar
  Abigail
  Wykrakałam...
 • avatar
  KENJI512
  Niedługo górnicy rzucą się na gamingowe obudowy, gamingowe myszki i gamingowe napoje gazowane i będzie czym uzasadnić politykę niskiej podaży - wysokich cen.
 • avatar
  Cezarr
  Jakie świry :D
  -1
 • avatar
  hary76
  Dla ciebie świry ,dla mnie normalna próba manipulacji.Robi się hiper inflacjie,przez popyt podaż itd.....Długo by tłumaczyć jakie się robi jaja.A ciemnogród zamiast środkowego palca kupuje na potęgę bu ha ha.Morons moronsem pogania.Liczę na normalnych Kowalskich,bo reszta to już internetowa ciemnota dająca się robić w kakało,i bierze te artykuły z połykiem.
  -3
 • avatar
  Ahura
  w sumie czemu nie.. xD
 • avatar
  KMN123
  Popyt wymusi sprzedaż produktów dedykowanych dla kopaczy... jeżeli trend kursu bitcoina się utrzyma (w co nie za bardzo wierzę). Liczba bitcoinów jest ograniczona. W końcu trzeba będzie zacząć kopać inne kryptowaluty - mniej popularne - ale czy będzie się opłacać?
 • avatar
  Sander Cohen
  Porazka. Kary powinny za to byc. Karty, prad, środowisko, gracze. Wiem ze to biznes ale też utrudnianie zycia normalnym ludziom. Producentom wszystko jedno i pewnie sami w tym palce maczaja
 • avatar
  Goldengecko
  Tego zestawu raczej nie będą przerabiać na koparki
  Dell Precision T7920
 • avatar
  ARTMAX
  Życzę wszystkim graczom aby ta pie$#%na bańka w końcu pękła...z jeszcze większym hukiem niż ostatnio.