Internet

Kto używa Chatroulette?

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
3 komentarze Dyskutuj z nami

Chatroulette to serwis-fenomen, takich w ostatnich latach w internecie było kilka. Nic zatem dziwnego, że jego zakupem interesuje się między innymi nawet Google.

Internetowa witryna, która umożliwia komunikowanie się zupełnie nieznajomych sobie osób za pomocą losowych skryptów czatowych - a przede wszystkim videokonferencji - w ostatnich tygodniach zdobywa coraz większą popularność. Nie trzeba być z wykształcenia socjologiem, by już po kilku minutach na Chatroulette dojść do wniosku, że nieodłącznym elementem serwisu są internetowi ekshibicjoniści. Ktoś wyjątkowo odważny pokusił się nawet o porcję naprawdę solidnych statystyk!

Zaczęło się od demografii - z wykresu dość jednoznacznie można wyczytać, że serwis jest dużo bardziej popularny wśród mężczyzn. I to młodych - poniżej 24 roku. Z drugiej strony, choć kobiet jest dużo mniej, to na znalezienie ciekawej rozmówczyni największe szanse są w tym samym przedziale wiekowym. Intrygująca jest też dość liczna obecność starszych panów - nawet po "pięćdziesiątce", którzy co do zasady aktywni są w innych sektorach internetu.

Niesamowity sukces Chatroulette ilustruje także oglądalność serwisu - w styczniu tego roku witrynę odsiedziło niewiele ponad 100 000 osób. W lutym, byla to już kwestia miliona. Przebadano również inne sfery internetu, z którymi w największym stopniu skojarzeni są użytkownicy Chatroulette. W tej kategorii wygrała szybka komunikacja, rozwój kariery oraz środowiska homoseksualne.

Źródło: mashable.com

Ps. Polecamy Waszej uwadze ten bardzo zabawny i sympatyczny filmik :-)

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PanCyprian
  Nie znałem tego i sprawdziłem. Na 30 osób które zobaczyłem to sami faceci w dodatku trzech już z pitolem na pokaz. Jak pech to pech.
 • avatar
  Konto usunięte
  "z wykresu dość jednoznacznie można WYCOFAĆ"

  hahaha, dobre ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  http://videochatpl.com/ Chatroulette Polska