Gry

Kultowy Outcast powróci w remake'u

przeczytasz w 1 min.

Za gruntowne odświeżenie Outcasta odpowie ekipa złożona w dużej mierze z autorów pracujących nad oryginałem.

Z okazji swoich osiemnastych urodzin Outcast doczeka się remake'u. Wydaniem wersji obdarzonej podtytułem Second Contact zajmie się Big Ben Interactive, a samą produkcją – ekipa złożona w dużej mierze z autorów pierwowzoru. Udało się nawet uzyskać prawa do nazwy studia: Appeal.

Outcast: Second Contact jest na razie owiane tajemnicą. Wiadomo jedynie, że nie będziemy tu mieli do czynienia tylko z upiększeniem (tego doczekaliśmy się w końcu kilka lat temu, pod postacią Outcast 1.1), ale z pełnym przeprojektowaniem i dostosowaniem do współczesnych standardów. Ujawniono również, że tytuł ten ukaże się nie tylko na pecety, ale też na konsole Xbox OnePlayStation 4.

Outcast to przygodowa gra akcji, która przenosi graczy na planetę Adelpha. Tam czeka na niego wiele eksploracji, dialogów, zagadek do rozwiązania oraz pojedynków z wrogo nastawioną rasą Talan. Tytuł ten też cechuje spora swoboda rozgrywki oraz niepowtarzalny klimat. Wracając jednak do tematu...

Gra Outcast: Second Contact pojawić ma się na rynku w przyszłym roku, a więc właśnie na osiemnastą rocznicę powstania oryginału. Więcej na temat tej produkcji mamy się dowiedzieć już „za kilka tygodni”, co zdaje się idealnie pasować do „na E3 2016”. Przypomnijmy, że ta impreza odbędzie się w dniach 14 - 16 czerwca. Czekacie na powrót Outcasta?

Źródło: WCCFTech. Grafika na wejściu pochodzi z wspomnianego w tekście Outcast 1.1.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  fallen
  2
  O czym wy piszecie?
  Gra wyszła 18 lat temu i wyglądała jak wyglądała.
  W TAMTYM okresie jak napisał ktoś powyżej robiła spore wrażenie (nie miałem wtedy akceleratora i voxele wyglądały o niebo lepiej niż to co zwykle oglądałem na ekranie swojego monitora). A że był już Unreal i inne silniki? Myślicie, że tak łatwo przerobić grę na zupełnie inny silnik tuż przed premierą?

  Powyższe nie zmienia faktu, że Outcast to imo jedna z najlepszych fabularnie gier z jakimi miałem styczność i chętnie kupię remake jak tylko się pojawi :)
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Będą sie musieli postarać bo tragicznie wygląda ta gra, jakby robiona pod Playstation 1 a nie PC! A jak ktoś mi powie że to z 1999 roku, to odpowiadam że na rynku już był o wiele lepszy Unreal Engine i mogli zakupić licencje i wykorzystać ten silnik w swojej grze. Również w 1999 wyszedł id Tech 3 wykorzystany w Quake 3 i też wygląda znacznie lepiej.
   • avatar
    Balrogos
    0
    Jakis dziwny screenshot w tym Jedi Knight II: Jedi Outcast