Ciekawostki

Spójrz na wykres Bitcoina. Wielu nie wierzyło w taki scenariusz

przeczytasz w 1 min.

Entuzjaści kryptowalut mają powody do radości. Chociaż wielu nie wierzyło w taki scenariusz, Bitcoin - najpopularniejsza kryptowaluta - w ostatnich tygodniach znacząco zyskuje na wartości.

Kryptowaluty mają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Na pewno jednak nie można im odmówić rozgłosu i popularności. W ostatnim czasie wirtualne waluty cieszą się coraz większym zainteresowaniem mediów, głównie za sprawą rosnącego kursu Bitcoina – wartość najpopularniejszej kryptowaluty ostatnio przekroczyła granicę 60 tys. dolarów.

Bitcoin przekroczył 60 tys. dolarów

Kurs kryptowaluty zaczął dynamicznie rosnąć już w lutym – na początku miesiąca był wart ponad 40 tys. dolarów, a kilkanaście dni później przekroczył granicę 50 tys. dolarów. Wielu ekspertów uważało, że kryptowaluta osiągnęła maksimum i zacznie spadać. Nie mieli racji. Niedawno Bitcoin przekroczył wartość 60 tys. dolarów.

Kurs Bitcoin

W kilka dni odnotowaliśmy wzrost o kolejne kilkanaście punktów procentowych. Obecnie cena jednego Bitcoina wynosi 62 tys. dolarów. Ostatni raz taki kurs obserwowaliśmy podczas gwałtownego wzrostu w listopadzie 2021 roku (wtedy też osiągnął rekordową wartość 68 tys. dolarów).

Kurs Bitcoina miał wpływ także na inne kryptowaluty. W ostatnich dniach obserwowaliśmy znaczny wzrost m.in. Ethereum, XRP, Solana, Cardano czy Dogecoin. W niektórych przypadkach mówimy o wzroście nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku dni.

Kurs Bitcoina będzie rosnąć?

Część ekspertów uważa, że wzrost kursu Bitcoina może być związany ze zbliżającym się halvingiem – zgodnie z przewidywaniami, nagroda za wydobycie kryptowaluty ma spaść o połowę w kwietniu, co równocześnie ogranicza produkcję nowych monet. Wzrost popytu przy ograniczonej podaży może zwiększyć cenę aktywów.

Przewidywanie kursu Bitcoina jest trudne ze względu na wysoką zmienność, brak fundamentalnych wskaźników oraz spekulacje inwestorów. Nie ma gwarancji, że najpopularniejsza kryptowaluta po halvingu rzeczywiście będzie zyskiwać na wartości.

Źródło: Google, foto: Adobe Stock

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PerfectDAY
  6
  Dobry moment na wyprzedanie wszystkiego.
  • avatar
   J.B FIN
   3
   Tulipany znow w cenie....daje tej walucie 1-2 lata, potem Cena bedzie smieciowa.
   • avatar
    paankracyki
    3
    Wszystkim poprzednim komentującym polecam spojrzeć na wykres wartości nabywczej złotówki w ciągu ostatnich kilku lat, porównać ją z analogicznym wykresem dla bitcoina i dopiero wtedy wypowiadać się w jaką walutę warto inwestować. Najśmieszniej będzie gdy, po kolejnej górce, wartość znowu spadnie. Wtedy głosów, że krypto jest martwe będzie pełno wszędzie - artykuły, wypowiedzi ekspertów... I za kolejne kilka lat wzrost i już mniej liczne głosy... i tak w kółko...
    • avatar
     pawluto
     1
     Czyli ktoś przez chwile jest milionerem a już niedługo frajerem...
     • avatar
      Kenjiro
      1
      Obecnie ruch wywołują "inwestorzy", którzy liczą na to, że się dorobią, albo przed halvingiem, albo zaraz po. Później ruszy lawina i się skończy płaczem naiwnych.
      • avatar
       maluszek88
       0
       Żałuję ze kupilem tylko za 200zl. Teraz mam 400zl. A moglem wziasc kredyt i kupic za 10 tysięcy jak bylo w dolku. Nawet po odjeciu odsetek bede na plusie