Dyski zewnętrzne

LaCie Porsche Design - dizajnerskie dyski zewnętrzne

przeczytasz w 1 min.

LaCie przy współpracy z Porsche Design chwali się bardzo ładnymi dyskami zewnętrznymi.

LaCie wprowadziło do swojej oferty odświeżoną serię dysków sygnowanych logiem Porsche Design.

W skład tej rodziny dysków wchodzić będą modele w formacie 2,5 cala oraz 3,5 cala. Nośniki o mniejszych wymiarach dostępne będą w trzech wariantach pojemnościowych – od 1 do 4 TB. Modele o większych gabarytach występować będą również w trzech wersjach – od 4 do 8 TB.

Producent deklaruje dla wszystkich dysków maksymalny transfer do 5 Gb/s, a komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi realizowana jest będzie poprzez USB 3.1 Typu-C. Oczywiście do zestawów dołączona jest przejściówka na standardowe USB. W przypadku modeli 3,5-calowych na uwagę zasługuje fakt, że przez dysk można zasilać laptopa.

Stylistyka dysków jest dość surowa, ich obudowy wykonane są z aluminium, przyozdobione tylko logiem „Porsche Design”. Dyski 2,5-calowe mają wymiary 84 x 128 mm, ale różnią się grubością w zależności od pojemności - 1 oraz 2 TB mają 10 mm, natomiast najbardziej pojemna wersja w tym wymiarze ma 21 mm. Nośniki 3,5-calowe występują w jednym rozmiarze - 123 x 178 x 39 mm.

Cena oraz data pojawienia się dysków na rynku pozostaje tajemnicą producenta.  

Źródło: inf. prasowa

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Snack3rS7X
  13
  Tego jeszcze nie grali :D Dysk który ma najzwyklejszą w świecie obudowę jest sygnowany Porsche :D nie mam słów żeby to wyrazić... hhaahahah :D
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Łał, zaokrąglony prostokąt by porsche design. Normalnie innowacja jak u Fapple
   • avatar
    tuna007
    1
    co to znaczy w normalnym jezyku polskim dizajnerski?

    • avatar
     Wujek Ze
     0
     eee tam, co by nie zrobili to ich, mogą sobie robić co chcą, bo jak dobrze pamiętam to właśnie firma LaCie wydała pierwszy ogólnodostępny dysk zewnętrzny podpinany przez usb i trzeba im za to dziękować