Dyski zewnętrzne

LaCie Porsche Design - dizajnerskie dyski zewnętrzne

Kamil | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Kamil
14 komentarzy Dyskutuj z nami

LaCie przy współpracy z Porsche Design chwali się bardzo ładnymi dyskami zewnętrznymi.

LaCie wprowadziło do swojej oferty odświeżoną serię dysków sygnowanych logiem Porsche Design.

W skład tej rodziny dysków wchodzić będą modele w formacie 2,5 cala oraz 3,5 cala. Nośniki o mniejszych wymiarach dostępne będą w trzech wariantach pojemnościowych – od 1 do 4 TB. Modele o większych gabarytach występować będą również w trzech wersjach – od 4 do 8 TB.

Producent deklaruje dla wszystkich dysków maksymalny transfer do 5 Gb/s, a komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi realizowana jest będzie poprzez USB 3.1 Typu-C. Oczywiście do zestawów dołączona jest przejściówka na standardowe USB. W przypadku modeli 3,5-calowych na uwagę zasługuje fakt, że przez dysk można zasilać laptopa.

Stylistyka dysków jest dość surowa, ich obudowy wykonane są z aluminium, przyozdobione tylko logiem „Porsche Design”. Dyski 2,5-calowe mają wymiary 84 x 128 mm, ale różnią się grubością w zależności od pojemności - 1 oraz 2 TB mają 10 mm, natomiast najbardziej pojemna wersja w tym wymiarze ma 21 mm. Nośniki 3,5-calowe występują w jednym rozmiarze - 123 x 178 x 39 mm.

Cena oraz data pojawienia się dysków na rynku pozostaje tajemnicą producenta.  

Źródło: inf. prasowa

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Snack3rS7X
  Tego jeszcze nie grali :D Dysk który ma najzwyklejszą w świecie obudowę jest sygnowany Porsche :D nie mam słów żeby to wyrazić... hhaahahah :D
  13
 • avatar
  Konto usunięte
  Łał, zaokrąglony prostokąt by porsche design. Normalnie innowacja jak u Fapple
  11
 • avatar
  tuna007
  co to znaczy w normalnym jezyku polskim dizajnerski?

  1
 • avatar
  Wujek Ze
  eee tam, co by nie zrobili to ich, mogą sobie robić co chcą, bo jak dobrze pamiętam to właśnie firma LaCie wydała pierwszy ogólnodostępny dysk zewnętrzny podpinany przez usb i trzeba im za to dziękować