Internet

Darmowy LastPass stał się właśnie warty uwagi

przeczytasz w 1 min.

Ograniczenia darmowej wersji aplikacji LastPass stały się właśnie dużo mniej uciążliwe.

Dziś w sieci istnieją dziesiątki serwisów, które chcą, byśmy utworzyli u nich konta. Spece od cyberbezpieczeństwa grzmią zaś, by za każdym razem wymyślać inne hasła. Rodzi się więc pytanie: „jak je wszystkie spamiętać?”, na które odpowiedzią są menedżery haseł. Jednym z najpopularniejszych jest LastPass, ale przez lata najciekawsze jego funkcje były zarezerwowane dla osób opłacających (wprawdzie niewielki, ale jednak) abonament. Dla niepłacących nastały jednak wreszcie dobre czasy.

Niejaki Joe Siegrist, założyciel usługi zapowiedział, że idą zmiany. Od teraz darmowy LastPass dostępny jest na wszystkich urządzeniach i platformach. Wprowadzona została również pełna synchronizacja danych logowania pomiędzy nimi. 

Jak to wyglądało w przeszłości? W 2008 roku, kiedy to LastPass został uruchomiony, posiadacze bezpłatnych kont mogli korzystać z usługi wyłącznie na pecetach. Zmieniło się to w sierpniu 2015 roku – wówczas dodano możliwość korzystania z aplikacji na telefonie. Był jednak haczyk: ograniczenie do jednego typu urządzenia dla użytkownika.

Czy płatny LastPass stracił więc rację bytu? Zdecydowanie nie. Użytkownicy, którzy zdecydują się na opłacanie abonamentu w wysokości 1 dolara miesięcznie otrzymają między innymi: możliwość współdzielenia konta pomiędzy 5 użytkownikami, brak reklam, identyfikację za pomocą odcisku palca, 1 GB szyfrowanego miejsca na pliki oraz inne dodatki.

Pobierz LastPass na PC i smartfona:

Pobierz LastPass


Najważniejsze funkcje LastPass:

 • zapisywanie i zarządzanie hasłami
 • synchronizacja między urządzeniami
 • generator haseł
 • udostępnianie haseł
 • dwuetapowa autoryzacja

Źródło: TechSpot

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DanyGee
  8
  Keepass ludzie. Lokalnie, bezpiecznie, przenośnie bez konta w chmurze. Jeszcze nie zawiódł.
  • avatar
   xchaotic
   5
   na humblebundle jest tez lastpast premium, kupilem i rozwazam zainstalowanie.
   • avatar
    Marucins
    2
    Intel też wypuścił swój szajs - obecnie usilnie chcą to wcisnąć każdemu kto zechce zainstalować Flasha.
    • avatar
     mat9v
     0
     Tylko problem jak się do naszego lastpass ktoś włamie bo wtedy ma hasła do wszystkiego od razu. Jeszcze gorzej jeśli ktoś się dobierze do ich centralnej bazy i złamie ich klucz. Lepiej już generować hasła ze swoiście formatowanymi przyrostkami. Na przykład rdzeń "[email protected]ł,69-" i dodawać do tego kilka liter identyfikujących witrynę, na początku, w środku albo na końcu hasła, żeby utrudnić użycie rdzenia z jednej strony do złamania hasła do innej strony. To "69" może się zmieniać regularnie w zależności od miesiąca, jeśli regularnie zmieniamy hasła. Chmura niezależnie od wygody jest najmniej bezpieczna bo mamy nad nią najmniejszą kontrolę. Aby uzyskać największe bezpieczeństwo należałoby ewentualny program przechowujący hasła uruchamiać w maszynie wirtualnej pozbawionej karty sieciowej i możliwie mało znanej - najmniejsza szansa, że komuś chciało się już zrobić haka do takiego wynalazku - odmiana "security by obscurity" :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A nie prościej zachowywać hasła w przeglądarce i cały profil browsera trzymać na zaszyfrowanym dysku?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Trzymać wszystkie hasła w jednym miejscu?
       Trzymać je zew. w chmurze?

       Czyli dbamy o bezpieczeństwo łamiąc podstawowe zasady bezpieczeństwa?