Oprogramowanie

Leadtek: Tunery i karty graficzne zgodne z Windows 7

przeczytasz w 1 min.

Firma Leadtek poinformowała o pełnej zgodności serii tunerów telewizyjnych i kart graficznych WinFast z platformą Microsoft Windows 7.

Tunery Leadtek to rozwiązania, które pozwalają zamienić typowy komputer w multimedialny system do odbioru telewizji analogowej lub cyfrowej. Ponadto pełna zgodność z Windows 7 umożliwia wykorzystanie nowych funkcjonalności oferowanych przez ten system operacyjny.

Najnowsza wersja WinFast PVR2, aplikacji dedykowanej do obsługi tunerów WinFast, oferuje m.in. wsparcie dla DXVA 2.0 (DirectX Video Acceleration), co pozwala na przeniesienie części zadań związanych z dekodowaniem wideo z CPU do GPU. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w trakcie oglądania programów HDTV, zwolnione zasoby komputera będą mogły być wykorzystane do dowolnych, innych celów.

Wprowadzenie do sprzedaży najnowszych Okienek, przyczyni się również do powszechniejszego wykorzystania technologii Microsoft DirectCompute.

DirectCompute zapewnia szerokie wykorzystanie mocy obliczeniowej GPU NVIDIA przez nowe API systemu Windows 7. Dobrym przykładem dotychczasowych działań na tym polu jest promowana przez NVIDIA technologia CUDA, w której potencjał procesorów graficznych jest używany do zawansowanych obliczeń równoległych. Karty graficzne Leadtek WinFast z serii NVIDIA GeForce 8, 9 i G200 zapewniają pełne wsparcie dla DirectCompute.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Ciekawe co zmienili że ich produkty są zgodne z W7. A ja głupi zawsze myślałem że to sprawa sterowników. ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jak wczoraj pobierałem sterowniki do tunera to ostatnie sterowniki byly do visty (2 letni tuner), nowsze miały juz wsparcie windows 7:), wiec ta pełna zgodność troche naciagana:)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Michalski, ty masz chyba jakis powazny problem zdrowotny, co ma direct compute z gf 8,9 itd do tunera tv? ilez mozesz zamieszczac te swoje smuty na temat nV? wszedzie wcisniesz te kity z satelity
    • avatar
     erte0
     0
     Gwoli ścisłości DirectCompute jest częścią DX11 więc jest obecnie dostępne zarówno dla nVidii jak i ATI (dla obu, bo działa wprawdzie w W7 i Viście na DX11 ale wspiera GPU zgodne z DX10 i DX10.1).
     W tym kontekście ostatni akapit choć prawdziwy jest imo stronniczy. Wystarczyła by informacja o tym, że najnowsza wersja WinFast PVR2 wspiera DC. I tyle.
     • avatar
      QszaQ
      0
      trzeba troche reklamy na benchmarku umiescic... chyba sponsorem kolejnego usb bedzie wlasnie nV ;]