Telewizory

Elastyczny 77” LG 4K OLED TV - płaski i zakrzywiony telewizor w jednym

przeczytasz w 1 min.

LG chce zadowolić zwolenników i przeciwników Curved TV za pomocą jednego produktu.

LG 77 4K Flexible OLED TV prezentacja

Na rynku coraz częściej pojawiają się telewizory z zakrzywionymi ekranami. Rozwiązanie to ma równie wielu zwolenników co przeciwników. Firma LG postanowiła stworzyć produkt, który zadowoli obydwie te grupy – telewizor z elastycznym ekranem typu OLED. Oznacza to, że widzom oddaje się możliwość regulowania kąta zakrzywienia ekranu.

Telewizor LG z elastycznym ekranem OLED umożliwia regulację zakrzywienia za pomocą pilota. Każdy użytkownik ma mieć możliwość dopasowania kąta do swoich preferencji. Firma LG zapewnia także, że ekran jest bardzo wytrzymały pomimo ruchomej konstrukcji. Producent zdecydował się na wyświetlacz o przekątnej 77 cali, jako że jest to według niego najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Na ekranie tym wyświetlany jest obraz o maksymalnej rozdzielczości Ultra HD – 3840 x 2160 pikseli. 

„Telewizor LG OLED z elastycznym ekranem jest tak innowacyjny, że trudno go opisać słowami, po prostu trzeba go zobaczyć w rzeczywistości” – mówi Hyun-hwoi Ha, prezes i dyrektor generalny działu Home Entertainment firmy LG. „To, co było płaskie staje się zakrzywione i elastyczne. A firma LG kontynuuje ewolucję telewizorów i jednocześnie otwiera jej nowy etap”.

Źródło: LG, DigitalTrends

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Kiedy DisplayPort 1.3 w TV i w kartach grafiki?
  Albo przynajmniej HDMI 2.0?
  • avatar
   AndreoKomp
   1
   Rozwiązanie świetne, ale tą błyszczącą powłokę ekranu mogą sobie wsadzić w 4 litery. Co z tego, że super TV jak nie nadający się do oglądania w dzień. Tak czułem, że w OLED-ach żeby jak najbardziej wyeksponować kolory będą decydować się producenci na błyszczące powłoki w których wszystko się odbija :/.
   • avatar
    hideo
    1
    imho ten LG jest najlepszym telewizorem pokazanym CES :) właśnie dlatego że OLED i dlatego, że pozwala by klient sobie wybrał samemu czy woli ekran prostyu czy wygięty! brawo LG! ale to nie jest tv dla Kowalskiego i jeszcze długie lata nie będzie więc do popatrzenia w przyszłosć
    • avatar
     K.L.F
     0
     Kolejne nadużycie słowa "elastyczny".
     • avatar
      piccardo
      0
      Dalej czekam na NORMALNE tv czyli 40+ cali z 4K i NORMALNEJ cenie a takie bajki to jak auta koncepcyjne tylko są na pokaz i po nic więcej. Rozdzielczość 4K myślę że max do 55 cali powinna być powyżej już coś więcej bo przecież taka powierzchnia jednak potrzebuje odpowiednio więcej...
      • avatar
       yamata
       0
       Świetne rozwiązanie. Może wreszcie da realny wybór tym, którzy nie chcą być uszczęśliwiani na siłę...

       O ile nie wpływa na parametry... ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        .. :-)