Smartfony

LG G5 - ile zapłacimy za dodatkowe moduły, ile ich będzie?

przeczytasz w 1 min.

Modułowa konstrukcja LG G5 to spore możliwości. Niestety będą szły za tym dodatkowe wydatki.

LG G5 moduły

Trzeba przyznać, że informacje dotyczące cen LG G5 oraz dedykowanych urządzeniu akcesoriów serwowane są bardzo oszczędnie. Powoli wszystko zaczyna się jednak wyjaśniać.

Już od kilku dni trwa, także na polskim rynku, przedsprzedaż smartfona. Decydując się na wcześniejsze zamówienie zapłacić musimy 2899 złotych, w prezencie można liczyć na słuchawki Bang&Olufsen BeoPlay H3. Dla niektórych to jednak informacje niewystarczające.

LG G5 to bowiem smartfon modułowy. Dwa dodatkowe moduły, jakie przygotowano na start to LG CAM Plus oraz LG Hi-Fi Plus, które omawialiśmy bliżej przy okazji premiery smartfona. Z najnowszych doniesień wynika, że koszt ich zakupu stanowić będzie odpowiednio 85 oraz 160 dolarów. Być może wkrótce doczekamy się oficjalnego komunikatu na temat ich sprzedaży na naszym rynku.

Co warte zaznaczenia, nie są to jedyne ciekawe informacje. Wygląda bowiem na to, że producent chciałby, aby modułów było zdecydowanie więcej. Wcale nie zamierza jednak zajmować się tym w pojedynkę. Zdecydowano się stworzyć program LG Playground, w ramach którego udostępnione zostaną zainteresowanym firmom narzędzia pomagające w tworzeniu modułów i oprogramowania dla nich.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta, wizję jakiego dodatkowego modułu do smartfona macie przed oczami?

Źródło: cnet, phonearena

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  imdil
  11
  Lato się zbliża, więc przydałby się dodatkowy moduł chłodzenia procesora ;)
  • avatar
   NewUnnamedUser
   7
   Moduł golarki elektrycznej i moduł paralizatora.
   • avatar
    kombajn
    4
    Duża bateria przykrywająca cały tył telefonu. Telefon ma 7,7mm jakby z takim modułem miał 10-11mm to nikt by nie narzekał a spokojnie powinni dać radę podwoić bazową pojemność baterii i byłby pierwszy flagowiec z porządnym akumulatorem ~5500-6000 mAh którego można używać bez obawy że się za chwile rozładuje.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Idea świetna. Jakbym celował w ten pułap cenowy to pewnie bym mocno rozważał...
     • avatar
      Palmoster
      2
      Totalnie bez sensu. Zakup kilku akcesoriów będzie za drogi dla większości. Po za tym nie wyobrażam sobie nosić ich ze sobą. Smartfon jest na 2 lata. Po tym czasie nadejdzie czas na następny i żadne akcesorium na pewno nie będzie do niego pasować. Kiedyś DELL i IBM robili laptopy z wyjmowanych napędem w miejsce którego można wsadzić baterię. Pracuję w serwisie komputerowym i widziałem takich laptopów mnóstwo. Żaden klient nie miał do niego dodatkowego akcesorium. Tak samo będzie z tym telefonem.
      • avatar
       adivxv5
       1
       Nie jest to do końca warte ,w tej cenie można dostać Aune B1.Dużo więcej zyskamy,na wymagających słuchawkach jak ten dodatkowy moduł, jeśli komuś nie będzie przeszkadzał dodatkowy gabaryt.
       • avatar
        DelianoCarl
        0
        moduł wibratora!
        • avatar
         Nalovp
         0
         W następnym modelu trochę zmienią mocowanie bo te będzie pękało,a więc akcesoria nie będą pasować do nowszych modeli.