Smartfony

Lubisz teorie spiskowe? LG G6 bez procesora Snapdragon 835, przez Samsunga

przeczytasz w 1 min.

LG G6 ostatecznie z procesorem Qualcomm Snapdragon 821? To też bardzo wydajny układ, ale już nie tak dobrze wyglądający w benchmarkach i... reklamach.

Zarówno LG G6 jak i Samsung Galaxy S8 będą smartfonami o dużej wydajności. Zawsze lepiej jednak górować nad rywalem i obecnie zanosi się na to, że to flagowiec Samsunga będzie „wykręcał” wyższe cyferki w benchmarkach.

Powołujący się na zaufane źródła Forbes podaje, iż obydwaj koreańscy producenci chcieli wykorzystać w wymienionych wyżej smartfonach procesor Qualcomm Snapdragon 835. Ostatecznie jednak zawitać ma on jedynie do Galaxy S8, podczas gdy pracę LG G6 napędzać będzie Qualcomm Snapdragon 821.

Najciekawiej prezentują się jednak powody takiego obrotu spraw. Samsung zamówić miał dla siebie niemal cały pierwszy nakład procesora Qualcomm Snapdragon 835 i tym samym początkowo stał się on niedostępny dla innych producentów. LG zależało na szybkiej premierze nowego flagowca, w związku z czym musiało zdecydować się na Qualcomm Snapdragon 821.

Nie jest tajemnicą, iż to właśnie Samsung współpracuje z firmą Qualcomm przy produkcji nowego procesora i dla zwolenników teorii spiskowych są to absolutnie wystarczające przesłanki do tego, aby wskazywać na celowe działanie i próbę „zaklepania” dla siebie lepszych podzespołów.

Równie dobrze może być jednak tak, że winny jest jedynie czas i Qualcomm Snapdragon 835 najzwyczajniej w świecie nie jest jeszcze gotowy (premiera LG G6 odbędzie się w lutym, a Galaxy S8 w kwietniu). W kontekście innych producentów i chęci wykorzystania układu Qualcomm Snapdragon 835 w pierwszych miesiącach tego roku wymieniało się ostatnio jeszcze tylko Nokię.

Pewne jest jedynie tyle, że LG G6 nie będzie, w przeciwieństwie do poprzednika, konstrukcją modułową. Zaowocować może to korektą stylistyki, co potwierdza najnowszy render mający prezentować rzekomo finalny wygląd smartfona.

LG G6 render

Źródło: androidpolice

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Antiax
  9
  Samsung przez wiele lat inwestował miliardy dolarów w rozwój możliwości produkcyjnych procesorów, pamięci itd. i teraz zbiera tego owoce.
  • avatar
   .Alx.
   7
   No i po co te "teorie spiskowe"...

   Jest oczywiste, że pierwszy smartfon ze Snapdragonem 835 będzie rozpalał wyobraźnie. Na benchmarku i innych serwisach co drugi news będzie o tym cudzie techniki.
   Jak taka darmowa reklama wpłynie na sprzedaż ?! To pytanie czysto retoryczne.
   Więc się pytam, czy Samsung będąc współtwórcą tego super procesora, nie będzie działał w kierunku zapewnienia sobie pierwszeństwa wykorzystania dla swojego sztandarowego produktu ?!

   ...Gdyby oddał pierwszeństwo i miliardy jakie to przyniesie LG, to byłaby prawdziwa teoria spiskowa. A tak to tylko normalna praktyka w biznesie.
   • avatar
    stach122
    -1
    Widzę że wszyscy pozbywają się powoli przycisku home a na samym końcu będzie Apple i nagle INNOWACJA, REWOLUCJA, BRAK PRZYCISKU HOME i że ostatni to i tak jesteśmy lepsi ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Tendencja jest dobra (ekran większy buda mniejsza), ponoć namieszali trochę przy proporcjach 18x...
     • avatar
      olo22
      0
      ladny.