Smartfony

LG G7 ThinQ nie zachwycił? LG Q7 też tego nie zrobi [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że LG Q7 będzie napędzany procesorem MediaTek. Co więcej, mowa o układzie, który podobno nie zalicza się do szczególnie wydajnych.

Premiera LG G7 ThinQ na wielu osobach nie zrobiła większego wrażenia. Wybrane elementy specyfikacji już teraz spotykają się z krytyką. Najprawdopodobniej tak samo będzie w przypadku LG Q7.

To model, którego nie należy odbierać jako uboższego krewnego LG G7 ThinQ. Będzie on przedstawicielem stosunkowo młodej serii LG Q, bezpośrednim następcą LG Q6. O planach producenta związanych z LG Q7 wiemy od pewnego czasu. Zbliżająca się premiera sprawia, iż pojawiają się konkretniejsze doniesienia, które jednak nie napawają optymizmem.

Roland Quandt, jeden z najbardziej zaufanych branżowych informatorów twierdzi, iż LG Q7 będzie napędzany procesorem MediaTek. Już samo to może niektórych zniechęcać, ale najgorsze, iż mowa o niesprecyzowanym dokładnie procesorze, którego Roland Quandt określa mianem dość wiekowego i przeciętnego pod względem wydajności.

Warto przypomnieć, iż sercem LG Q6 jest Qualcomm Snapdragona 435. Poza procesorem nie mówi się wiele o specyfikacji LG Q7, bez wątpienia należy jednak spodziewać się wyświetlacza 18:9.

Oficjalna premiera LG Q7 powinna odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

AKTUALIZACJA, 12.05.2018

Bardzo możliwe, iż wspomnianym procesorem będzie układ MT6750. Do sieci trafiły informacje na temat specyfikacji LG Q7 Stylus, który ma być napędzany właśnie tym układem. LG Q7 odbiegać ma od swojego brata głównie rozmiarami, wydajność powinna być podoba, a zatem sugestie co do MT6750 wyglądają logicznie.

Także w kontekście wcześniejszych informacji. MT6750 jest już dość wiekowym jak na standardy rynku mobilnego procesorem, wykonanym w 28nm procesie technologicznym i korzystającym z rdzeni Cortex-A53.

LG Q7 specyfikacja

Źródło: @rquandt, mysmartprice

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  luckan
  2
  Kiedyś zrobiono wyścig o najlepszy stosunek ceny do jakości. Powstały w ten sposób bardzo fajne telefony średnio-półkowe. W pewnym momencie zrobiło się jednak zbyt pięknie. Kto chciałby mieć 3 razy droższy telefon, który potrafi tylko 20% więcej od średniaka? - Flagowce stanęły w zagrożeniu. Ktoś "mądry" doszedł do wniosku, że trzeba średniaki wyhamować sztucznie. Nie wiem jak wy, ale ja właśnie tak to widzę. Wypuszcza się praktycznie te same, nijakie średniaki, choć można by podnieść ich możliwości na dużo większy poziom praktycznie za te same pieniądze.
  • avatar
   R2rr0
   1
   LG Q6 miał zdecydowanie przesądzoną cenę i coś czuje, że tym razem będzie podobnie...