Gadżety

LG KizON: inteligentna opaska dla dzieci debiutuje w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Opaski LG KizON spełniają dwie funkcje – umożliwiają stały kontakt rodzica z dzieckiem oraz bieżące ustalanie lokalizacji.

LG KizON dzieci

Czy dzieci potrzebują inteligentnych opasek? Wielu z was powiedziałoby pewnie, że nie. W dzisiejszym pełnym pośpiechu świecie może to być jednak bardzo przydatne narzędzie dla ich rodziców. W tym tygodniu oficjalnie na rynku zadebiutowały LG KizON – opaski, które, cytując producenta, „pozwalają rodzicom na większą kontrolę, a dzieciom na beztroską zabawę”.

Opaski LG KizON spełniają dwie funkcje – umożliwiają stały kontakt rodzica z dzieckiem oraz bieżące ustalanie pozycji tego drugiego. Cel jest prosty – pozwolić dzieciom na więcej swobody jednocześnie nie narażając ich bezpieczeństwa. Do poprawnego działania konieczny jest smartfon z systemem Android, należący do rodzica.

Lokalizacja dziecka ustalana jest poprzez GPS, WiFi i przekaźniki sieci komórkowych. Gdy rodzic zażąda informacji, na ekranie jego smartfona wyświetlona zostanie mapa prezentująca aktualne położenie podopiecznego. 

LG KizON to także stała możliwość kontaktu. Rodzice mogą zadzwonić do dziecka poprzez wybranie odpowiedniej opcji w aplikacji. Co ważne, z opaską mogą połączyć się tylko te numery, które zostały wcześniej zapisane (maksymalnie sześć).

LG KizON opaska

Co w przypadku, gdy dziecko nie odbierze, na przykład pochłonięte atrakcjami na placu zabaw? Po 10 sekundach połączenie zostanie automatycznie nawiązane, a opiekun usłyszy otoczenie dziecka. Użytkownik opaski może też wykonywać połączenia wychodzące – przyciśnięcie przycisku spowoduje zadzwonienie do pierwszego zapisanego opiekuna. Gdy ten nie odbierze – połączenie zostanie przekierowane do drugiego.

Producent nie zapomniał oczywiście o tym, że grupą docelową są dzieci. Dlatego też cały mechanizm został zamknięty w gumowej, odpornej na zachlapanie obudowie. Oczywiście jedną z kluczowych kwestii jest długość pracy. Akumulator, w jaki wyposażona została opaska LG KizON wytrzymać ma około 1,5 dnia.

LG KizON smartfon

Polska jest pierwszym krajem, w którym pojawiły się inteligentne opaski dla dzieci LG KizON. Sugerowana cena detaliczna gadżetu wynosi 299 złotych.

Źródło: LG

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pietrov
  12
  gimbaza już panikuje :D
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   To sie chyba powinno zakladac na kostke?
   • avatar
    agnus
    12
    Moim zdaniem powinno się zakładać na szyję. Powinno mieć niewielki ładunek wybuchowy i przede wszystkim powinni zakładać to Ci troskliwi rodzice.
    • avatar
     Artur-9
     6
     A kiedy zaczą wszczepić chipy?

     Aaa no tak małymi kroczkami przyzwyczajmy ludziki.
     • avatar
      straw1985
      4
      Chipy podskórne z nadajnikiem GPS już są wszczepiane, Beckhamowie wszczepili je swoim dzieciom.
      • avatar
       Alakecz
       4
       Normalnie wyobraźcie sobie, że jeszcze 10 lat temu dzieci nie było w domu od 14 do 20 i uwaga chwila napięcia... wracały żywe O_o.

       Poważna sprawa co nie? A jednak to możliwe, słyszałem także plotki, że dzieciom można dać trochę swobody, żeby uczyły się na błędach jak wygląda życie, ale w sumie to raczej bez sensu ja tam bym swoje do grzejnika przymocował.
       • avatar
        m4rcin
        3
        Chyba założę do samochodu :)
        • avatar
         yendrek
         1
         Co prawda stwierdzenie "pozwolić dzieciom na więcej swobody jednocześnie nie narażając ich bezpieczeństwa" jest mocno przesadzone, ale i tak po raz pierwszy skłonny był bym nazwać taki gadżet użytecznym.
         • avatar
          Geriavit
          1
          Gdyby np. 2 letni Adaś miał ostatnio taką opaskę to prawdopodobnie nie zdążył by się tak wychłodzić bo akcję ratunkową można by przeprowadzić dużo szybciej lub nawet nie była by w ogóle potrzebna.
          • avatar
           Dragonik
           -1
           Ja pier****
           • avatar
            PL_SBX
            -1
            Jako młoda osoba powiem tak:
            - Dziecko z taką opaską będzie czuło się bezpieczniejsze.
            - Znana będzie lokalizacja tego dziecka
            - Łatwy kontakt - ale dodałbym możliwość wyboru opiekuna do którego zadzwonić. Czasami któryś/oboje z rodziców pracuje i nie ma czasu na pierdoły a zanim zadzwoni do drugiego który byłby mniej zajęty to ten pierwszy musi odrzucić lub zignorować połączenie.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Kupie taka opaske dla mojego synka jak wbuduja zdalnie sterowany paralizator.