Smartfony

LG ma się świetnie, ale na smartfonach wciąż nie zarabia

przeczytasz w 1 min.

W Q3 2017 LG udało się wygenerować 13.44 mld dolarów przychodu oraz 455.7 mln dolarów zysku.

LG pochwaliło się wynikami finansowymi za III kwartał tego roku (Q3 2017). Okazuje się, że firma ma się świetnie, ale do pełni szczęścia brakuje jej lepszej sprzedaży smartfonów.

We wspomnianym okresie LG udało się wygenerować 13.44 mld dolarów przychodu, co stanowi wynik o 15% lepszy od tego z analogicznego okresu zeszłego roku (Q3 2016). Koreańczycy nie powinni narzekać też na zysk, wyniósł on 455.7 mln dolarów. To niemal dwa razy więcej niż w Q3 2016.

Nie przyczyniły się do tego jednak smartfony. Wprawdzie również dział mobilny ma się nieco lepiej niż przed rokiem, ale nadal generuje starty. Tym razem sięgnęły one 331.37 mln dolarów. Względem Q3 2016 to i tak poprawa o 13%.

LG Q3 2017

Jest lepiej, ponieważ LG G6 okazał się zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż poprzednik. Nie zmienia to faktu, że do ideału wciąż daleko i trudno podzielać entuzjazm producenta, zdaniem którego dzięki LG V30 czeka go na rynku smartfonów udana końcówka roku. Tym bardziej, że od jego zapowiedzi minęło już sporo czasu, a m.in. w Polsce na rynkowy debiut wciąż czekamy. Konkurencja w tym czasie nie spała.

Źródło: LG

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  7
  Wszystko rozbija się o wysoką cenę
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   "Console Gaming King", na ajvona X zdecydują się raczej obecni posiadacze ajfonów. wielkiej migracji androidajfon nie będzie.
   • avatar
    Dragonik
    5
    Apple kupią tylko wyznawcy, reszta ma mózg.
    • avatar
     Gatts-25
     3
     Przecież teraz wszyscy czekają już tylko na LG V30 lub HUAWEI MATE 10(bez wersji LITE) więc APPLE może tylko westchnąć nad swoim losem.
     • avatar
      Dizzy
      3
      Niech bardziej olewają Europę (premiera V30 była chyba ponad miesiąc temu w Korei), a w EU podobno gdzieś w listopadzie...
      • avatar
       Adille
       -4
       Akurat LG stosuje cennowo dobry bilans jakosci do ceny
       • avatar
        Console Gaming King
        -11
        W sumie dobrze, ale może być lepiej, na co bym nie liczył, bo gdy wyjdzie iPhone X, to rozwali wszystkie inne smartphony na rynku jak potężna bomba atomowa Tsar.