Smartfony

LG przygotowuje supersmartfona - premiera jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Specyfikacja obejmować ma między innymi 6-calowy ekran Quad HD, procesor Snapdragon 820 i 4 GB pamięci RAM.

LG przygotowuje supersmartfona

Wprawdzie sprzedaż LG G4 wypada nieco poniżej oczekiwań producenta, ale najwyraźniej wcale go to nie zniechęca. W planach są kolejne modele przeznaczone dla klientów z najbardziej zasobnymi portfelami i przynajmniej jeden z nich pojawi się jeszcze w tym roku.

Właściwie nie jest to większą sensacją, ponieważ przecieki sugerujące taki obrót spraw pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz jednak zostało to potwierdzone przez producenta, a konkretnie przez Cho Jun-ho - dyrektora generalnego LG Electronics. Podczas konferencji, na której omawiane były wyniki finansowe koreańskiego producenta padło stwierdzenie, iż na drugą połowę tego roku planowana jest premiera urządzenia, które określone zostało jako „super premium phone”.

Jednocześnie nie zostały naturalnie ujawnione jakiekolwiek konkrety, ale gdyby uprzeć się i wskazać model, o jaki może tutaj chodzić to najbardziej prawdopodobny wydaje się LG G4 Pro. Jeśli dać wiarę ostatnim przeciekom to jego specyfikacja obejmować ma między innymi 6-calowy ekran Quad HD, procesor Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM czy kamerę 20 Mpix. Wszystko będzie podobno zamknięte w smukłej i metalowej obudowie. O rysiku nic się niestety jeszcze nie mówi, ale byłby on tu chyba wskazany.

Czy LG rzeczywiście potrzebny jest jeszcze w tym roku tego typu smarton? Rynek mobilny rządzi się swoimi prawami i wydaje się, że chcąc rywalizować z Galaxy Note 5 i iPhone 6S Plus koreański producent nie ma innego wyjścia.

Źródło: phonearena, technoarea

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  st4lk3r
  3
  Tylko po co bawić się w ten wyścig szczurów, szczególnie mając nieszczęsną umowę z Qualcomm'em?
  Mam G4 i nie wydaje mi się, by na ten moment coś innego było zauważalnie lepsze. 820 i 4 GB? To nadal raczej delikatne zmiany, tak samo, jak zamiana 5,5 na 6 cali. A ostatni raz metalową obudowę miałem w Wave i mimo, że sporo wytrzymała, nie uchroniła go od poważnego wypadku ;)
  Poproszę o baterię 10000 mAh w takiej samej obudowie, co teraz!
  • avatar
   mihcio
   1
   Niech LG da rysik i Galaxy Note będzie w du pie z brakiem slotu sd i wymiennej baterii.
   Oby bo jeden flagowiec z rysikiem to zdecydowanie za mało.