Mobile

LG Smart Lighting - żarówka sterowana smartfonem

przeczytasz w 1 min.

Koreański producent wpadł na kolejny ciekawy pomysł.

LG Smart Lighting żarówka

Dla producentów sprzętu mobilnego inteligencja już dawno przestała być cechą przypisywaną tylko człowiekowi. Mamy przecież inteligentne telefony, zegarki czy opaski, a grono to zostało właśnie powiększone o ... inteligentną żarówkę. O co chodzi i dlaczego nawiązujemy przy tej okazji do sektora mobilnego? Już tłumaczymy.

LG zdecydowało się wprowadzić do sprzedaży żarówkę, która na tle swoich starszych sióstr wyróżniać ma się wbudowanym modułem Bluetooth. Dzięki temu, a także specjalnej aplikacji na smartfony będzie można kontrolować ją właśnie z poziomu tych mobilnych urządzeń.

Na odległość można będzie ją nie tylko włączyć i wyłączyć, ale także zmieniać poziom natężenia emitowanego światła lub zsynchronizować ją z muzyką, dzięki czemu będzie migać w jej rytm. Wedle zapewnień producenta żarówka "przeżyć" powinna nawet 10 lat, przy 5 godzinach używania dziennie.

Żarówka oraz przygotowana dla niej aplikacja współpracować mają ze smartfonami pracującymi pod kontrolą systemu Android 4.3 lub nowszego oraz iOS 6.0 lub nowszego. Cena ustalona została na 32 dolary. Na chwilę obecną żarówka dostępna będzie jedynie w Korei.

Źródło: vr-zone

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eryk1310
  8
  działajaca w rytm muzyki :) juz to widze :)
  • avatar
   Dragonik
   2
   Nie widzę w ogóle zastosowania dla tej żarówki no bo przecież po co mi zapalać światło w pokoju kiedy mnie w nim nie ma? Po drugie bluetooth musi być cały czas włączony co szybko zje baterie. Jak dla mnie zbędny gadżet.
   • avatar
    krynka
    2
    Fajna deska do krojenia :p
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     To już lepiej zrobić żarówkę led o mocy max 20W (jakieś 120W dla starych żarówek) i zamontować w niej sterownik IR dla zwykłych pilotów. Po zaprogramowaniu dowolnego, nieżywanego przycisku w pilocie tv można by tą żarówkę wł/wył oraz płynnie ściemniać. Od 5 lat używam ściemniacza na pilota i w ten sposób steruję sobie oświetleniem oglądając film albo siedząc na necie. Od 1,5 roku używam żarówki philips masterLed 17W i nadal jest super.
     Jak nie zrobią żarówek z wbudowanymi ściemniaczami i zdalnym wł/wył to będą osobno sprzedawać oprawki z tymi funkcjami albo wspomniane ściemniacze.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Taka gorsza kopia Philipsa ;)
      • avatar
       cosby
       0
       Takie żarówki to żadna nowość. Ot dodali BT...
       • avatar
        raffal81
        0
        No jak telefon będzie leżał trochę dalej od Ciebie, to lepiej wstać i pstryknąć kontakt ;)))) mimo ze pomysł fajny, to jakoś tak średnio ;)))
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jaka szkoda ze to nie smartfon sterowany żarówką