Telewizory

LG uprości Smart TV dzięki WebOS, Panasonic celuje w Firefox OS

przeczytasz w 1 min.

Rewolucje w inteligentnych platformach TV.

LG webOS Smart TV

System operacyjny webOS ma wyraźny problem ze znalezieniem swojej niszy. Być może jednak pomóc może mu w tym firma LG, która zamierza wykorzystać go w nowej wersji swojej platformy Smart TV. Dzięki zastosowaniu webOS interfejs ma być bardzo intuicyjny, a obsługa – nad wyraz prosta. Łatwiejsze ma być także tworzenie kompatybilnych aplikacji.

Platforma webOS zaimplementowana ma zostać w tym roku w przeszło 70 proc. spośród wszystkich „inteligentnych” telewizorów firmy LG. System cechować ma się intuicyjnością i prostotą obsługi, jako że całość prezentowana jest w postaci kart. Głównym elementem interfejsu jest tzw. launcher – przewijane poziomo menu w dolnej części ekranu. Za jego pomocą może przełączać się pomiędzy audycjami TV, treściami Smart oraz multimediami bez konieczności wyświetlania menu głównego.

Menu Today w jednym miejscu skupiać ma informacje o rekomendowanych treściach wszelkiego rodzaju. Pasek ten może być dodatkowo przewijany w górę i dół – to wszystko za pośrednictwem rolki znajdującej się na pilocie Magic Remote dołączanej do nowych telewizorów Smart firmy LG.

A wygląda to następująco:

Zmodyfikowanie swojej platformy Smart TV zapowiedziała także firma Panasonic. Przy współpracy z fundacją Mozilla zamierza ona zaimplementować w nowych telewizorach otwarty system Firefox OS. Bazujący na technologii HTML5 system zapewniać ma stabilność, intuicyjność oraz łatwość tworzenia aplikacji. Niestety szczegóły pozostają tajemnicą.

Źródło: LG, DigitalTrends, Engadget, Mozilla

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  3
  Czyli Linux w SmartTV ma się dobrze. Żałuję, że to nie Ubuntu TV bo zapowiada się ciekawie ale i tak robi się ciekawie.
  • avatar
   webster58
   2
   Na samym danie tego wszystkiego nie leży samy system do smart TV lecz szybkość z jaką potrafi działać. Do tej pory wciąż zaskakują mnie urządzenia którym przeglądanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości po prostu nie leży, podobnie filmów. DLaczego na Z1 mogę robić wszystko co mi się zamarzy od tak po prostu, a na durnym samsungowym Smart Tv po prostu się tnie, tnie i później wywala system :/. skoro można włożyć 2+ corowe procesory do smartphona to czemu prachą badziew do telewizora który nie powinien przycinać filmu w [email protected], lub mieć problem z dekodowaniem dźwięku np w formacie FLAC 7.1 ... kaszana i tyle a to za wcale nie małe pieniądze :/
   • avatar
    Artik
    2
    Mam SmartTV w swoich TV i powiem jedno nie jestem zadowolony z tego rozwiązania. Nie wiem jak w innych markach, ale LG i Samsung 47 i 46 cali które posiadam nie używam już SmartTV. Rozwiązania typu TV Dongle U4A Quad-Core od Measy które teraz mam biją na głowę całe to SmartTV.
    • avatar
     K.L.F
     1
     Walka Smart TV.
     Oby zaczeli schodzić z ceny. :l
     • avatar
      Grinch
      0
      "Platforma webOS zaimplementowana ma zostać w tym roku w przeszło 70 proc. spośród wszystkich „inteligentnych” telewizorów firmy LG."

      Czy to znacz, że dostaną webOS tylko tv z serii 2014 czy 70% wszystkich Smart TV z różnych lat?
      • avatar
       harada
       0
       Muszę przyznać, że jaram się tym Firefoxem. Jako że jestem zwolennikiem tej przeglądarki planuję zakup telefonu z tym OS wyjątkowo cieszy mnie ta informacja :) Jeśli jeszcze będą do tego pluginy, apki, możliwości konfuguracji... będzie sie działo :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        my xbox jaki 360 czy one
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Lepsza elektronika raczej nie będzie tania jak wyjdzie, ale myślę, że warta swojej ceny. Co lepsze, widać już, że LG zostało docenione za swoje rozwiązanie WebOS, Panasonic już szuka podobnego rozwiązania.
         • avatar
          nemoo12
          0
          System ten jest autorstwa HP dzięki współpracy z LG , będzie obsługiwał telewizory ULTRA HD 4K , jest on chyba najprostszym systemem zastosowanym w telewizorach na dzień dzisiejszy , bardzo intuicyjny także porodzą sobie z nim osoby w podeszłym wieku :)
          • avatar
           sunsee
           0
           znajomy kupił sobie LG z tym webOs, rzeczywiście obsługa jest prosta, można sobie szukać, przeglądać wszystko bardzo łatwo, wszystko jest intuicyjne. Ceny też nie najgorsze, wydaje mi się że zbliżone do modeli z 2013 roku więc zachęcają