Klawiatury

Klawiatury Logitech G512 i G513 z różnymi przełącznikami do wyboru

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Logitech już teraz jest jednym z najważniejszych producentów sprzętu dla graczy. Aby zapewniać tym ostatnim maksymalny poziom komfortu, zdecydował się na danie im kilku wersji przełączników do wyboru.

Proste kształty, wielokolorowe podświetlenie, solidna konstrukcja i – przede wszystkim – kilka różnych przełączników mechanicznych do wyboru. Nowe klawiatury gamingowe od firmy Logitech to „odpowiedź na głos graczy”. 

Decydując się na zakup klawiatury Logitech G512 lub G513, użytkownik będzie mógł wybrać jeden z trzech wariantów. W zależności od potrzeb i preferencji dostępne będą modele z przełącznikami:

 • Tactile (sprężyste, o minimalnym zakresie aktywacji, wysoce precyzyjne i niemal bezgłośne, polecane do pierwszoosobowych strzelanek),
 • Linear (liniowe, o wysokiej płynności działania i zoptymalizowane pod kątem skomplikowanych sekwencji, polecane do MMO i gier akcji),
 • GX Blue (zupełnie nowe, o uniwersalnej charakterystyce, którą docenić ma się zarówno podczas rozgrywki, jak i zwykłego użytkowania).

Logitech przełączniki

„Cieszymy się, że możemy zaoferować graczom większy wybór. Dzięki trzem różnym mechanicznym przełącznikom w klawiaturach Logitech G512 i G513, gracze mogą wybrać profil przełącznika i uzyskać większą przyjemność z grania, która przekłada się też na lepsze wyniki w cyfrowych potyczkach” – skomentował Ujesh Desai z Logitech Gaming.

Obie klawiatury są do siebie bardzo podobne: oferują podświetlenie RGB i prosty dostęp do funkcji multimedialnych, mają panele wykonane ze stopu aluminium i są wyposażone w port przelotowy USB, a do tego pozwalają na przytrzymywanie 26 klawiszy równocześnie i zapisywanie makr. G513 do tego ma (pamiętającą kształt) podpórkę pod nadgarstki i dodatkowe nakładki klawiszy do gier.

Logitech G512 klawiatura

Cena klawiatury Logitech G512 (obecnie w przedsprzedaży w wersjach Tactile i Linear) wynosi 569 zł, a Logitech G513 (do kupienia w wersjach Tactile i Linear oraz w przedsprzedaży w wersji GX Blue) kosztuje 789 zł.

Źródło: Logitech

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  Jak dla mnie ideałem jest Logitech Pro - mała, bez bezużytecznego bloku numerycznego i tony niepotrzebnych klawiszy multimedialnych, mieści się wszędzie, świetna jakość wykonania (dość ciężka i nie skrzypi), nie ma paskudnego oświetlenia dookoła klawiszy a jedynie czcionki na nim, cicha i dzięki temu Logitechowemu softowi fajnie w grach profile pokazuje (szczególnie podoba mi się to w ME:Andromeda czy GTA V).
  1
 • avatar
  dariozpata
  Każdy ceniony gra czy to zawodowiec czy amator bierze myszy i klawiatury tylko od Bloody!
  -5
 • avatar
  taki_jeden
  Który z tych trzech będzie najcichszy? (Blue widzę w opisie, słyszalne kliknięcie)
 • avatar
  sebmania
  Komuś potrzeba trzymać 26 klawiszy jednocześnie ? jakoś ciężko mi wyobrazić kogoś z dwoma nogami na biurku i walenia w klawiaturę nogami i rekami.

  Kiedyś z jednej klawiatury korzystało kilka osób jednocześnie ale już chyba mało kto robi LAN party i to z jednym komputerem

 • avatar
  stach122
  G413 kosztuje ~400zł, G513 ma kolorowe ledy + 150 minimum. Lubie logitecha ale teraz to troche przesadził