Mobile

Interesujący gamepad Logitech dla smartfonów Apple iPhone

przeczytasz w 1 min.

Gadżet, który przygotowuje obecnie Logitech ma być przeznaczony dla 3 modeli - Phone'a 5, 5C i 5S.

Gamepad Logitech dla smartfonów Apple iPhone

Topowe smartfony oferują już naprawdę mocne podzespoły, dzięki czemu jesteśmy w stanie uruchamiać na nich coraz ciekawsze i ładniejsze gry. Niestety problemem cały czas pozostaje sterowanie z wykorzystaniem ekranów dotykowych, które dla wielu jest wręcz nie do zaakceptowania. Do właścicieli iPhone'ów pomocą dłoń wyciągnąć zamierza jednak Logitech.

Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze doniesienia sugerujące, że producent ten zamierza przygotować gamepada dla iPhone'a 5. Informacji nie było wtedy jednak za wiele, a pierwsze zdjęcie owego gadżetu mało przekonujące. Teraz nieco się to zmieniło, a z pomocą ponownie przychodzi nam niezawodne źródło przecieków - @evleaks.

Udostępniony nie tak dawno system iOS 7 umożliwia smartfonom z logo nadgryzionego jabłka współpracę z zewnętrznymi kontrolerami i dlatego też możemy spodziewać się w najbliższym czasie kilku tego typu urządzeń. To, które przygotowuje obecnie Logitech ma być przeznaczone dla 3 modeli - Phone'a 5, 5C i 5S.

Opublikowane zdjęcie daje nadzieję na to, że gamepad będzie naprawdę przydatny, a przede wszystkim ergonomiczny. Wygląda na to, że otrzymamy tutaj krzyżak, 4 przyciski akcji i dwa spusty. Co ciekawe, nawet po umieszczeniu w nim smartfona ten nie powinien stracić możliwości wykonywania zdjęć, ponieważ w tylnej części kontrolera znajdzie się odpowiedni otwór.

Z chęcią sprawdzimy jego możliwości już po premierze, która odbyć ma się jeszcze w tym roku.

Źródło: vr-zone

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Z kolei do Z1 można podłączyć pad od PS3 :)

  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   ciekawe co na to fanboye PSP z swoim argumentem "fizycznych klawiszy"
   • avatar
    neo937
    0
    Kolorystyka przycisków YX - BA zadziwiająco przypomina tą z Xboxa 360. Tylko kolory miejscami pozamieniać :D