Serwery plików NAS

Londyn dostał darmowe Wi-Fi

przeczytasz w 0 min.

Grupa Free-hotspot.com i firma MeshHopper zajmująca się infrastrukturą sieci bezprzewodowych połączyły swoje siły, aby uruchomić darmową bezprzewodową sieć miejską w Londynie, która obejmie swoim zasięgiem prawie 14 milowy pas Tamizy przechodzący przez centrum stolicy. W sierpniu zasięg powinien zwiększyć się do ponad 22 mil.

"Oznacza to nadejście darmowego dostępu do sieci bezprzewodowej w Londynie," powiedział Dan Toomey, szef grupy Free-hotspot. "Miliony Londyńczyków, a także wszystkich ludzi codziennie dojeżdżających do pracy, w tym turystów i odwiedzających będą mogli teraz korzystać z darmowego dostępu do sieci bezprzewodowej wzdłuż Tamizy."


Uruchomienie sieci jest kolejnym etapem stopniowego trendu, w myśl którego powstać mają darmowe sieci bezprzewodowe w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Aby za darmo korzystać z przepustowości zaledwie 256Kbps w sieci, która jest reklamowana na "Online-4-free.com", użytkownik zmuszony jest do oglądania 30 sekundowych reklam co 15 minut. Istnieje również możliwość skorzystania z płatnej oferty, rozpoczynającej się od 20 dolarów miesięcznie, która zapewnia przepustowość na poziomie 500Kbps.


W czasach gdy w użytku znajduje się coraz więcej przenośnych urządzeń takich jak PDA i telefony komórkowe wyposażone w moduły sieci bezprzewodowej, szeroki dostęp do sieci stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla podróżujących użytkowników, którzy potrzebują ciągłego dostępu do skrzynki pocztowej lub możliwości przeprowadzania darmowych rozmów VoIP.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login