Serwery plików NAS

Londyn dostał darmowe Wi-Fi

przeczytasz w 0 min.

Grupa Free-hotspot.com i firma MeshHopper zajmująca się infrastrukturą sieci bezprzewodowych połączyły swoje siły, aby uruchomić darmową bezprzewodową sieć miejską w Londynie, która obejmie swoim zasięgiem prawie 14 milowy pas Tamizy przechodzący przez centrum stolicy. W sierpniu zasięg powinien zwiększyć się do ponad 22 mil.

"Oznacza to nadejście darmowego dostępu do sieci bezprzewodowej w Londynie," powiedział Dan Toomey, szef grupy Free-hotspot. "Miliony Londyńczyków, a także wszystkich ludzi codziennie dojeżdżających do pracy, w tym turystów i odwiedzających będą mogli teraz korzystać z darmowego dostępu do sieci bezprzewodowej wzdłuż Tamizy."

Uruchomienie sieci jest kolejnym etapem stopniowego trendu, w myśl którego powstać mają darmowe sieci bezprzewodowe w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Aby za darmo korzystać z przepustowości zaledwie 256Kbps w sieci, która jest reklamowana na "Online-4-free.com", użytkownik zmuszony jest do oglądania 30 sekundowych reklam co 15 minut. Istnieje również możliwość skorzystania z płatnej oferty, rozpoczynającej się od 20 dolarów miesięcznie, która zapewnia przepustowość na poziomie 500Kbps.

W czasach gdy w użytku znajduje się coraz więcej przenośnych urządzeń takich jak PDA i telefony komórkowe wyposażone w moduły sieci bezprzewodowej, szeroki dostęp do sieci stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla podróżujących użytkowników, którzy potrzebują ciągłego dostępu do skrzynki pocztowej lub możliwości przeprowadzania darmowych rozmów VoIP.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!