Internet

Ludzie nie generują nawet połowy ruchu w sieci

przeczytasz w 1 min.

Na szczęście maleje udział "złych botów".

Internet
foto: PAP/EPA / OLIVER BERG

Mogłoby się wydawać, że w Internecie największy ruch generują sami użytkownicy. Tymczasem z danych Distil Networks wynika, że udział ludzi w ruchu w sieci wynosi obecnie zaledwie 40,9 proc. To prawie 15 punktów procentowych mniej niż jeszcze rok temu.

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim coraz większe rozpowszechnienie tzw. dobrych botów. Odpowiadają one między innymi za dostosowywanie wyników wyszukiwania, a ich udział w ruchu w Internecie wynosi obecnie aż 36,3 proc. (rok temu było to jedynie 21 proc.).

Na plus możemy uznać również wprawdzie niewielki, ale jednak spadek udziału tzw. złych botów (między innymi spamu) – zmalał on do 22,8 proc. (z 24,2 proc.).

Internet Distil udział

Rozkład udziału jest różny w zależności od kategorii strony. O ile, na przykład, w serwisach poświęconych turystyce czy ogłoszeniom to nadal ludzie generują największy ruch, to już na przykład w sektorze nieruchomości „rządzą” boty.

Internet Distil kategorie

Źródło: WirtualneMedia, Distil Networks

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darek79r19
  3
  Szkoda, że nie podali, czy całkowity ruch w sieci się zwiększył. Wtedy wyniki wyglądały by tak: ruch generowany przez ludzi - taki sam, ruch generowany przez złe boty - dużo większy, ruch generowany przez dobre boty - podwojony.
  • avatar
   krychu67
   0
   Widać to na yt, co druga odpowiedz na komentarz to bot z jakimś konkursem w którym każdy wygrywa.
   • avatar
    Konto usunięte
    -3
    strach sie bać