• benchmark.pl
  • ''Ludzkie dzieci'' na HD DVD sprawiają problemy

''Ludzkie dzieci'' na HD DVD sprawiają problemy

przeczytasz w 0 min.

"Ludzkie dzieci", jeden z lepszych filmów zeszłego roku i jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów na HD DVD, sprawia problemy na niektórych odtwarzaczach HD DVD. Prawdopodobnie najbardziej widoczny jest on podczas odtwarzania na Xbox 360. Według High-Def Digest, niektórzy właściciele Xboxów 360 HD DVD mają problem z tym filmem - nie da się go uruchomić. Nie ma tu mowy o pojedynczych egzemplarzach - oryginalnego oczywiście filmu. Nie da się odpalić żadnej kopii ze sklepowej półki.

Serwis Digest przeprowadził swoje własne testy, które potwierdziły doniesienia użytkowników. Mimo wielu prób, dysk nie zadziałał na żadnej z dwóch konsol. Co ciekawe, część użytkowników pisze na forach, że nie spotkali się z najmniejszymi nawet problemami wywołanymi przez ten film. Ich odtwarzacze HD DVD w Xbox 360 odtwarzały płytę bez mrugnięcia okiem. Z kolei można przeczytać o problemach z odtwarzaniem na samodzielnych odtwarzaczach takich jak Toshiba XA2, A2 i A1.


"Wydaje mi się, że najbardziej niepokojącym aspektem HD-DVD jest brak konsekwencji i różnice pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem, które mają być identyczne, a nie są. Technologia nie jest jeszcze w pełni gotowa", powiedział Ian Smith, blogger HD DVD i uczestnik forum High-Def Digest.
"Wygląda na to, że jesteśmy doświadczalnymi świnkami morskimi. Producenci sprzętu i oprogramowania nie wiedzą co to znaczy 'Zapewnić Jakość'. Na rynku są odtwarzacze, które po prostu trzeba przetestować!."


Niektórzy użytkownicy uruchomią "Ludzkie dzieci", ale film w końcu zatrzyma się lub pojawią się problemy z odtwarzaniem - np: takie jak brak możliwości przewijania do przodu. Wszyscy, którym nie udało się dokończyć seansu w wysokiej rozdzielczości zmuszeni są do wyjęcia płyty i odwrócenia ją stroną zapisaną w standardowej rozdzielczości typowej dla DVD.
Ani Microsoft ani Universal nie byli w stanie skomentować tego problemu przed publikacją informacji.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!