Ciekawostki

Demonstracja VR możliwości kamery Lytro Immerge zabierze nas na Księżyc

przeczytasz w 1 min.

Pierwsze dema Immerge dla gogli VR, trafią do nas w przyszłym roku. Jedno z nich nosi nazwę Moon.

Firma Lytro, która kilka lat temu zasłynęła z prac nad technologią pola światła i pokazała aparat Lytro, a potem jego rozwiniętą wersję Lytro Illum, w 2015 roku kompletnie zmieniła swoją strategię rozwojową. Zamiast koncentrować się na fotografii, przeniosła swoje wysiłki na branże wideo i ogłosiła prace nad kamerą Immerge.

Ta kamera to w porównaniu z tradycyjnymi kamerami, które rejestrują sferyczne obrazy o 360 stopniowym polu widzenia w każdym kierunku, sprzęt o wiele bardziej zaawansowany. Sensory Lytro Immerge mają do dyspozycji aż 6 stopni swobody. W efekcie rejestrowane przez nie materiały wideo nie tylko pozwalają na oglądanie przestrzennego obrazu, ale również zmianę perspektywy poprzez ruch głową.

Zdaniem Lytro, jego sposób podejścia do treści VR, pozwala na połączenie wysokiego realizmu (domena zdjęć sferycznych) z głęboką immersją w świat wirtualny (domena grafiki generowanej komputerowo).

Projekt Moon

Pierwsza demonstracja możliwości kamery Lytro Immerge to projekt o nazwie Moon (pol. Księżyc), który jak można się spodziewać zabierze nas na wyprawę na Srebrny Glob. Co więcej, prawdopodobnie rozgrzeje na nowo dyskusję na temat naszego pobytu na Księżycu. Przynajmniej wśród tych ludzi, którzy są skorzy do kwestionowania osiągnięć astronautyki w latach 60. i 70. XX wieku.

Projekt Moon w postaci dema, które możemy obejrzeć na goglach VR, na razie nie jest jeszcze oficjalnie dostępny. Przypuszcza się, że oficjalnie zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Być może na targach CES 2017 będzie ku temu świetna okazja.

Lytro podkręca jednak już teraz temperaturę, udostępniając filmy. Pierwszy z nich pokazuje jak powstawały księżycowe sceny. Drugi pokazuje jak prawdopodobnie będzie wyglądać doświadczenie podczas oglądania treści Immerge VR, które są połączeniem CGI i obrazów zarejestrowanych przez Lytro Immerge.

Źródło: Lytro, fot: Vimeo/Lytro

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    4
    ... a tymczasem brazna porno juz zaciera rece z okazji wyjscia i usprawnienia technlogii VR. Branzy, w ktorej leza prawdziwe pieniadze i prawdziwy rozwoj!