Komputery

Mac Mini powoli odchodzi w cień...

przeczytasz w 1 min.

Po braku informacji staje się całkiem możliwe, że Mac Mini zniknie całkowicie z oferty Apple. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Gizmodo, dwóch europejskich dystrybutorów powiedziało, że już nie moga zamawiac Mini. 

Mac Mini był eksperymentalnym podejściem do PC, zapewniając minimalizm i dostępność. Plotki o zlikwidowaniu Mac Mini krążą w internecie już od ponad roku. Przestarzałe komponenty wręcz krzyczały o modyfikację, lecz Apple stwierdziło, że taka operacja nie będzie opłacalna.

Częśc potrzeb użytkowników, którzy wykorzystywali Mini jako domowy serwer multimedialny, zostały spełnione dzięki Apple TV. Niestety, wycofanie z oferty Mac Mini spowoduje zlikwidowanie najtańszego produktu z jabłuszkiem. Szkoda - taka ładna z niego cegiełka...

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Nie jestem pewien, czy Mac Mini był atrakcyjną ofertą. Kosztował około 2000 złotych, co przy iMacu za 3500 nie było superatrakcyjną ofertą - iMac ma lepszą kartę graficzną, zintegrowany monitor LCD i kamerę, a w zestawie znajdziemy mysz i klawiaturę, co w przypadku Mini nie miało miejsca.

  Z drugiej strony, Mac Mini dawał niezamożnym użytkownikom możliwość legalnego posmakowania Macintoshy oraz Mac OS X. Teraz Apple im ją odbiera - ciekawe, czy zaoferuje coś w zamian, czy też pozostanie w bardziej high-endowych segmentach rynku (iMac, Mac Pro), w których czuje się najlepiej i z których czerpie wyższe zyski.
  • avatar
   deel77
   0
   Szkoda. MacMini był rzeczywiście ciekawym projektem. Gdyby był rozwijany i obcięto cenę (za 2000 zł można mieć całkiem fajnego laptopa) mógłby zająć kawałek rynku (np. jako 2 czy 3 komputer w domu).