Gry

Mafia 3 będzie trudna - tak przynajmniej obiecują twórcy

przeczytasz w 1 min.

Tego typu deklaracje brzmią bardzo optymistycznie. Oby zostały spełnione.

Mafia 3

Mafia 3 to gra wywołująca już teraz sporo emocji. Nie wszystkie zapowiedzi z nią związane odbierane są pozytywnie, ale w przypadku tych najnowszych narzekania z pewnością nie będzie.

Haden Blackman, dyrektor kreatywny gry, poruszył w ostatnim wywiadzie kwestię poziomu trudności, z jakim spotkać mają się tutaj gracze. Padły zapewniania, iż będzie on tutaj stosunkowo wysoki, ponieważ aby gra cieszyła musi stanowić odpowiednio wyzwanie.

„Zawsze chcemy sprawdzać wasze umiejętności w grze. Myślę, że to bardzo istotny element zabawy, chodzi o połączenie wyzwania i możliwości wyboru. Trudno o dobrą zabawę przy grze, która nie jest wyzwaniem. Chcesz mieć coś do pokonania, ale chcesz też mieć wybór co do tego, jak to zrobić.”

Jednocześnie ujawniono, że w przypadku pewnych elementów planowane są jednak pewne uproszczenia. Chodzi między innymi o prowadzenia pojazdów i jednoczesne korzystanie z broni palnej, gdzie będziemy mieli do czynienia z automatycznym celowaniem. W tym przypadku trudność polegać ma na odpowiednim wyborze broni, ograniczonej amunicji czy konieczności zachowania odpowiedniej odległości od ostrzeliwanego samochodu przeciwnika.


Mafia III pojawić ma się na PC oraz konsolach PlayStation 4Xbox One. Data premiery gry nie jest jeszcze znana.

Źródło: examiner, gamespot, youtube - Mafia Game

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Flynn
  6
  Gra ma być trudna, ale automatyczne celowanie podczas jazdy będzie! Nawet w prostym GTA nie ma wspomagania celowania podczas jazdy (przynajmniej na PC)...
  • avatar
   Komar_2
   4
   Mafia 1 miała tą przewagę nad GTA 3, że pojawiło się w niej możliwość strzelania podczas prowadzenia auta. W Mafii 2 tego nie było a w 3 dają automatyczne (zachowanie odpowiedniej odległości) hmm czy to takie trudne by zrobić to na wzór z GTA V?
   Na poprzednim trailerze wydawało mi się, że bohater dziwnie trzyma pistolet, oby się nie okazało, że gra będzie mocno niedopracowana w pewnych istotnych aspektach.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Jasne... Przerazili się krytyką wielu fanów i teraz próbują wcisnąć im kit...
    • avatar
     kokosnh
     3
     Jak poziom trudności będzie dorównywać misji "Wyścig" z pierwszej Mafii, to większość ludzi jej nie przejdzie.

     Sam pamiętam jak chodziłem do ludzi im to przejść ( dla mnie osobiście trudna nie była bo lubię wyścigi )
     • avatar
      Radical
      2
      Bez sensu. Poziom trudności powinien być... odpowiedni a nie łatwy czy trudny bo to o niczym nie świadczy. To tak jakby filmy określać przez premierą że nie macie sie czym martwić, film będzie długi.
      • avatar
       dondahaka
       1
       Poziom trudności powinien być zbliżony do 1, tak jak i fizyka jazdy, lepsze zniszczenia, strzelanie autoaim jako opcja dla konsolowców, no i fabuła godna 1. I niech lepiej pójdą na jakość a nie wielkość mapy, wtedy będzie sukces. Sam jako wielki fan "jedynki" liczę na godnego jej następce, jednak mam spore zmartwienia z tego co zapowiadają :/
       • avatar
        nevermind
        0
        Już po pierwszym gameplayu przestałem czekać na tą grę :/